Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela w Poznaniu

2019-09-22, Niedziela, Rok C, I, Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła
Am 8, 4-7
Ps 113 (112), 1b-2. 4-6. 7-8 (R.: por. 1b i 7b)
1 Tm 2, 1-8
Por. 2 Kor 8, 9
Łk 16, 10-13
2019-09-23, Poniedziałek, Rok C, I, Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Ezd 1, 1-6
Ps 126 (125), 1b-2b. 2c-3. 4-5. 6 (R.: por. 3a)
Mt 5, 16
Łk 8, 16-18
2019-09-24, Wtorek, Rok C, I
Ezd 6, 7-8. 12b. 14-20
Ps 122 (121), 1b-2. 4-5 (R.: por. 1bc)
Por. Łk 11, 28
Łk 8, 19-21

IV Rodzinny festyn parafialny

MSZA ZE ŚPIEWEM GREGORIAŃSKIM

ĆWICZENIA DLA SENIORÓW 2019

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Morasku wraz z Radą Osiedla Morasko-Radojewo zapraszają mieszkańców osiedla Morasko-Radojewo na bezpłatne ćwiczenia ogólnousprawniające dla seniorów.

Zajęcia odbywać się będą w Sali Rady Osiedla przy ul. Morasko 57 we wtorki oraz czwartki o godz. 11:00.
Pierwsze zajęcia we wtorek (19 marca) o godz. 11:00.
Prosimy o zabranie stroju sportowego.

Szczegółowych informacji udziela prowadząca zajęcia
Jolanta Wojciechowska-Mruk tel. 501 17 52 17.

Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO NA WIELKANOC

Drodzy Archidiecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest świętowaniem Życia, które pokonało śmierć. Zmartwychwstały Pan budzi w naszych sercach wiarę w moc tego Życia, która zbudziła Go ze snu śmierci i otworzyła przed każdym z nas drogę ku wiecznemu życiu w pokoju i szczęściu. W ten sposób Chrystus przynosi jedyną prawdę, która nadaje sens ludzkiemu życiu i której źródłem jest Bóg. W epoce kryzysu prawdy, w czasach wątpienia i relatywizmu, Święta Wielkanocne są przypomnieniem, że Prawda istnieje. Tą Prawdą jest Chrystus, któremu pragniemy zawierzyć całkowicie swoje życie.

Drodzy Siostry i Bracia!

Za cztery tygodnie rozpoczniemy Nawiedzenie Matki Bożej w Jej częstochowskim wizerunku we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Będzie to ważny duchowo czas. Jasnogórska Królowa Polski odwiedzi nasze miasta, miasteczka i wsie, upraszając nam u Zmartwychwstałego Syna zdroje tak bardzo potrzebnych łask.

Życzę Wam, aby – przez Jej wstawiennictwo – potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, jak również pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością.

Niech Zmartwychwstały Pan ma Was w swojej opiece i niech obdarza obfitym błogosławieństwem.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

POZNAŃSKA DROGA KRZYŻOWA

W czwartek, 7 marca br. godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 1800 i uda się na Plac A. Mickiewicza.

W roku przybycia do archidiecezji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej pragniemy prosić Matkę Bożą Bolesną o wstawiennictwo przed Bogiem, abyśmy dobrze przeżyli czas Wielkiego Postu oraz przygotowali nasze serca na przyjęcie Jezusa, którego Maryja nieustannie nam pokazuje i przynosi.

Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

AKATYST KU CZCI BOGARODZICY MARYI

MSZA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

sprawowana przez ks. Adama Sczanieckiego diecezjalnego duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym

odbędzie się w naszym kościele

w poniedziałek 17 grudnia 2018 roku o godz. 19.30.

Serdecznie zapraszamy!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.