Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.09.2021.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przed kościołem zgodnie z apelem Księdza Arcybiskupa zbieramy ofiary na pomoc uchodźcom, szczególnie z Afganistanu.

 

 1. Z powodu wyjazdu na parafialną pielgrzymkę do Gruzji biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne. Do soboty włącznie zastępuje mnie ks. Tomasz Mikulak, kapelan naszych Sióstr.

 

 1. Seniorki i Seniorów naszej parafii w imieniu organizatorów zapraszam na wznowione po wakacjach Ćwiczenia ogólnousprawniające. Pierwsze spotkanie, wtorek 7 września, godz. 9.00, świetlica przy ul. Morasko. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Warszawie Uroczysta beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. W kościele Nawiedzenia NMP na Ratajach będzie możliwość wspólnego oglądania Transmisji Uroczystej Mszy św. beatyfikacyjnej o godz. 12.00.

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 730 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Zapraszam na Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę za tydzień, 12 września. Tak jak w latach ubiegłych zapewniamy dobre jedzenie, wiele atrakcji i bardzo dobrą atmosferę. Będzie także loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych upominków na nagrody. Osoby, które chciałyby upiec placek na festyn zapraszam po Mszy do zakrystii.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXII NIEDZIELA zwykła 29.08.2021.

 

 1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa połączona z parafialnymi dożynkami o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Tomasz Mikulak, kapelan naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Młodzież biorącą udział w spływie kajakowym zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy św. w Sali Misyjnej.

 

 1. W środę 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tradycyjnie w imieniu władz Gminy Suchy Las zapraszam na uroczystości w Łagiewnikach przy Pomniku Ofiar Faszyzmu. Początek uroczystości i Msza św. w intencji ofiar II Wojny Światowej o godz. 17.00. W tym dniu będzie można wjechać na poligon samochodem, będą także podstawione autobusy: pod Urzędem Gminy Suchy Las o godz. 16.20, pod szkołą w Chludowie o godz. 16.15, pod szkolą w Biedrusku o godz. 16.30. Zachęcam do udziału w tych uroczystościach.

 

 1. Radę duszpasterską zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy św. w Sali Misyjnej.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych po Mszy św.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi.

 

 1. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek proszę zgłaszać się telefonicznie.

 

 1. W sobotę wyjeżdżamy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji. Msza św. przed wyjazdem w kościele o godz. 5.15. Zwolniły się dwa miejsca. Cena pielgrzymki: 3390 zł. Można zapisywać się do środy 1 września.

 

 1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Zgodnie z apelem ks. Arcybiskupa przed kościołem będziemy zbierać ofiary na pomoc uchodźcom przede wszystkim z Afganistanu.

 

 1. W zeszłą niedzielę członkowie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zebrali na misje 2419,50 zł., a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 560 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary

 

 1. Zapraszam na Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 12 września. Tak jak w latach ubiegłych zapewniamy dobre jedzenie, wiele atrakcji i bardzo dobrą atmosferę. Będzie także loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych upominków na nagrody. Można także ufundować główne nagrody. Osoby, które chciałyby upiec placek na festyn zapraszam po Mszy do zakrystii.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XXI Niedziela Zwykła 22.08.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXI NIEDZIELA zwykła 22.08.2021 r.

 

 

 1. Dzisiaj w Parafii gościmy przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, którzy razem z nami się modlą, a po Mszy św. będą zbierali przed kościołem ofiary na rzecz misji.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Osoby w wieku od 14 do 105 lat, które chciałyby wspomóc Festyn Parafialny, zapraszam na warsztaty ze zdobienia tykw, we wtorek o godz. 19.00 w sali misyjnej. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego proszę o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. W czwartek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Suma odpustowa w kościele na Naramowicach o godz. 19.00.

 

 1. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30.

 

 1. W przyszła niedzielę, 29 sierpnia przypada nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Tomasz Mikulak, kapelan naszych Sióstr, o godz. 12.00. Będą to jednocześnie Parafialne Dożynki. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszam, do wspólnego liturgicznego świętowania odpustu oraz podziękowania za tegoroczne zbiory i pracę naszych rolników. Proszę o przygotowanie procesji wokół kościoła, sztandarów, feretronów, baldachimu oraz proszę dziewczynki do sypania kwiatków.

 

 1. W zeszłą niedzielę na Caritas Archidiecezjalną zebraliśmy 312 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary

 

 1. Zapraszam na Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 12 września. Tak jak w latach ubiegłych zapewniamy dobre jedzenie, wiele atrakcji i bardzo dobrą atmosferę. Będzie także loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych upominków na nagrody. Można także ufundować główne nagrody.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

Niedziela - Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08.2021.

 

 

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjne święcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św., z wyjątkiem Mszy o godz. 11.00.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 trzy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej złożą śluby wieczyste. Wśród nich jest siostra Marta, nasza zakrystianka. Pamiętajmy o tych Siostrach w naszej modlitwie.

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Caritas Diecezjalną. Zebrane fundusze będą przeznaczone na budowę nowego magazynu żywności.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 1490 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XIX Niedziela Zwykła 8.08.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8.08.2021.

 

 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam na krótki urlop. Z racji wyjazdu Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. Zastępować mnie będzie ks. Tomasz Mikulak, kapelan naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święcenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św., oprócz Mszy o godz. 11.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 trzy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej złożą śluby wieczyste. Wśród nich jest siostra Marta, nasza zakrystianka. Pamiętajmy o tych Siostrach w naszej modlitwie.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. W niedzielę dwa tygodnie temu na pomoc poszkodowanym w nawałnicach zebraliśmy 1024 zł, z okazji święcenia pojazdów na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 1260,40 zł, w zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2673,40, a przez ostatnie dwa tygodnie na konto parafii wpłynęło 3790 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07.2021.

 

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Polsce i Europie.

 

 1. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych święcimy pojazdy. Podczas święcenia będzie można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam z młodzieżą na spływ kajakowy. Zbiórka przed kościołem o godz. 13.00. Z racji wyjazdu Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. Zastępować mnie będzie ks. Tomasz Mikulak, kapelan naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Kolejny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 12 września. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzić loterię, w której każdy los wygrywa. Uprzejmie proszę o przynoszenie małych upominków na nagrody.

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 340 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021.

 

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam z dziećmi z parafii do Świnoujścia. Zbiórka o godz. 14.00 przed kościołem. W związku z wyjazdem biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. Do piątku zastępować mnie będzie ks. Krzysztof Olejnik przełożony generalny Księży Chrystusowców.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30

 

 1. Projekcja filmu dokumentalnego „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej, który opowiada o wojennych losach Stanisławy Leszczyńskiej odbędzie się w Kinie Apollo w Poznaniu, dzisiaj o godzinie 14.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji będziemy przeżywać dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce i Europie. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na pomoc poszkodowanym.

 

 1. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy.

 

 1. Kolejny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 12 września. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzić loterię, w której każdy los wygrywa. Uprzejmie proszę o przynoszenie małych upominków na nagrody.

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 240 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XV Niedziela Zwykła 11.07.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.07.2021.

 

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30 i po Mszy św. do godz. 19.30

 

 1. Projekcja filmu dokumentalnego „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej, który opowiada o wojennych losach Stanisławy Leszczyńskiej odbędzie się w Kinie Apollo w Poznaniu, w sobotę 17 lipca, o godz. 16.00 oraz w niedzielę 18 lipca o godzinie 14.00.

 

 1. Kolejny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 12 września. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzić loterię, w której każdy los wygrywa. Uprzejmie proszę o przynoszenie małych upominków na nagrody.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 4736,70, a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1240 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

 1. Zmarł nasz Parafianin śp. Walenty Dobrowiński z ul. Jaśkowiaka. Pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XIV Niedziela Zwykła 4.07.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 4.07.2021.

 

 

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Intencje dla poszczególnych Róż Różańcowych wyłożone są w kruchcie kościoła.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Rodziców dzieci wyjeżdżających do Świnoujścia w dniach 18 – 24 lipca zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy św. w kościele. Obecność konieczna. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Więcej informacji w zakrystii.

 

 1. Młodzież wyjeżdżającą na spływ kajakowy zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy św. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji w dniach 4 do 11 września. Koszt: 3377 zł i 60 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Kolejny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 12 września. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzić loterię, w której każdy los wygrywa. Uprzejmie proszę o przynoszenie małych upominków na nagrody.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 580 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021.

 

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 Siostry Nowicjuszki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej złożą pierwsze śluby czasowe. Proszę o modlitwę w intencji tych Sióstr.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do środy włącznie po Mszy św.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych po Mszy św.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Chorych, którzy sobie tego życzą, odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać się telefonicznie.

 

 1. W czwartek 1 lipca 2021 roku o godzinie 19.00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia ku czci bł. Bogumiła, patrona archidiecezji, której będzie przewodniczył ks. biskup Szymon Stułkowski.

 

 1. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji w dniach 4 do 11 września. Koszt: 3377 zł i 60 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na parafialny wyjazd dzieci do Świnoujścia w dniach od 18 do 24 lipca. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Kolejny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 12 września. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzić loterię, w której każdy los wygrywa. Uprzejmie proszę o przynoszenie małych upominków na nagrody.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 240 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.