Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które głosi pochodzący z naszej parafii ks. Marek Dudek COr, przełożony Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu. Rekolekcje potrwają do środy a nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej dzisiaj oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy Świętej o godzinie 18:00; Serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 15:00;

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP;
 • we wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej wieczornej;
 • w czwartek – zapraszam na krąg biblijny do sali misyjnej, po wieczornej Mszy Świętej. Rozważamy Księgę Dziejów Apostolskich;
 • w piątek – adoracja od godziny 17:30, a po Mszy Świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa;
 • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Po Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Również w sobotę, o godzinie 19:00, zapraszam do sali misyjnej młodzież na pierwsze z, mam nadzieję, długiej serii spotkań w ramach Duszpasterstwa Młodzieży;

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w dobry przebieg kanonicznej wizytacji naszej parafii, której dokonał ks. bp Grzegorz Balcerek;

 

 1. Przy figurce Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a przy figurce św. Antoniego można składać jałmużnę wielkopostną;

 

 1. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 12 zł. Ofiary z ich sprzedaży są przeznaczone na pomoc dla najuboższych. Wyłożone są też koperty na Daninę Diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1128 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 


III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023

 

 1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkiego Postu, nasza wspólnota parafialna przeżywa zakończenie wizytacji kanonicznej, której dokonał J.E. ks. bp Grzegorz Balcerek wraz ze współpracownikami, przedstawicielami poszczególnych wydziałów Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Dziękuję księdzu biskupowi za czas spędzony w naszej parafii, za spotkania, rozmowy i żywe zainteresowanie wszystkim co składa się na życie codzienne naszej wspólnoty. Serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godzinie 15:00;

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – s. Dominika i s. Justyna zapraszają dzieci na katechezę biblijną do sali misyjnej o godzinie 16:15;
 • we wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej wieczornej;
 • w czwartek – zapraszam na krąg biblijny do sali misyjnej, po wieczornej Mszy Świętej. Rozważamy Księgę Dziejów Apostolskich;
 • w piątek – adoracja od godziny 17:30, a po Mszy Świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa;
 • w sobotę – zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza o godzinie 09:00. Również w sobotę, o godzinie 19:00, zapraszam do sali misyjnej młodzież chętną do reaktywacji duszpasterskiej grupy młodzieżowej, szczególnie bierzmowanych, którzy wyrazili chęć tworzenia takiej wspólnoty. To pierwsze spotkanie będzie miało charakter roboczy i organizacyjny;
 • w przyszłą niedzielę – a właściwie od sobotniej Mszy Świętej wieczornej rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi pochodzący z naszej parafii ks. Marek Dudek COr, przełożony Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu;

 

 1. Zapraszam seniorów i seniorki w czwartek, 16 marca, na godzinę 08:30 do świetlicy osiedlowej, na spotkanie inaugurujące projekt aktywności kulturalnej, fizycznej i zdrowotnej pod tytułem „Radość i Energia”;

 

 1. Przy figurce Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a przy figurce św. Antoniego można składać jałmużnę wielkopostną;

 

 1. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 12 zł. Ofiary z ich sprzedaży są przeznaczone na pomoc dla najuboższych. Wyłożone są też koperty na Daninę Diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1378,62 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godzinie 15:00; Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne, a po Mszach odbywa się zbiórka funduszy przeznaczonych na pomoc misjom i misjonarzom;

 

 1. W tym tygodniu:

 

 • we wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej wieczornej;
 • w czwartek – pierwszy dzień wizytacji pasterskiej naszej parafii. Wizytacji dokona ks. Bp Grzegorz Balcerek. O godzinie 16:00 – spotkanie z radami parafialnymi, o godzinie 16:45 – spotkanie z przedstawicielami grup duszpasterskich a o godzinie 18:00 – bierzmowanie;
 • w piątek – adoracja od godziny 17:30, a po Mszy Świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa;
 • w sobotę – Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza o godzinie 09:00;
 • w przyszłą niedzielę – zakończenie wizytacji pasterskiej na Mszy Świętej o godzinie 11:00;

 

 1. W parafii pw. św. Jadwigi Królowej jest organizowany kurs dla małżeństw, które chcą pogłębić swoje relacje małżeńskie. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii;

 

 1. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 12 zł. Ofiary z ich sprzedaży są przeznaczone na pomoc dla najuboższych. Wyłożone są też koperty na Daninę Diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji;

 

 1. W zeszłą niedzielę, na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 1815 zł a w minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 2040 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2023

 

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godzinie 15:00; Po Mszach odbywa się zbiórka funduszy przeznaczonych na pomoc dla Ukrainy;

 

 1. Dzieci z klas 3, przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami, zapraszam na katechezę parafialną po Mszy Świętej o godz. 11.00;

 

 1. W tym tygodniu:

 

 • w poniedziałek – o godzinie 16:15 s. Dominika i s. Justyna zapraszają do sali misyjnej na kolejną katechezę dla dzieci. Również w poniedziałek o godzinie 20:00, w sali misyjnej, spotkanie rady duszpasterskiej;
 • we wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej wieczornej;
 • w czwartek – I czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy Świętej będzie adoracja o powołania i za powołanych. Spotkanie kręgu biblijnego, po Mszy Świętej wieczornej, w sali misyjnej;
 • w piątek – I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 09:00. Okazja do spowiedzi i adoracja od godziny 17:00, a po Mszy Świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, po której będzie adoracja i okazja do spowiedzi do godziny 20:00;
 • w sobotę – I sobota miesiąca – Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające o godzinie 08:00. Po nabożeństwie zapraszam do sali misyjnej na wspólne śniadanie. Nie ma zbiórki dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy Świętej wieczornej, w kościele – spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej;
 • w przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Spotkanie Żywego Różańca – po Mszy Świętej o godzinie 09:00. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do wcześniejszej I Komunii Świętej. Kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18:30, a po niej, w kościele odbędzie się I próba do tej uroczystości. Taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne a po Mszach będziemy zbierać przed kościołem ofiary na dzieło pomocy polskim misjonarzom i misjom „Ad gentes”;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1571,89 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 


VII Niedziela Zwykła 19.02.2023 r.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023

 

 

 1. W tym tygodniu:

 

 • we wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej wieczornej;
 • w środę – rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 08:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły wszystkie osoby, które skończyły 18 lat do 60 lat włącznie. Pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
 • w czwartek – spotkanie kręgu biblijnego, po Mszy Świętej wieczornej;
 • w piątek – okazja do spowiedzi i adoracja od 17:30, a po Mszy Świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa;
 • w sobotę – zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godzinie 09:00. O godzinie 10:00, w sali misyjnej, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania;
 • w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność jest obowiązkowa. Po wszystkich Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszki, przeznaczone na pomoc dla Ukrainy;

 

 1. Zapraszam na kolejny Dzień Skupienia dla kobiet. Odbędzie się on 18 marca 2023 r. od godziny 09:00, w Domu Rekolekcyjnym Świętego Józefa znajdującym się na terenie klasztoru sióstr. Temat: Boże Miłosierdzie w doświadczeniu kobiet. Zaproszenia są wyłożone w kruchcie kościoła a zapisać się można w zakrystii.

 

 1. W minioną niedzielę, na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 2910 zł a w minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 119 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 

 

 


VI Niedziela Zwykła 12.02.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.02.2023

 

 

 

 1. W tym tygodniu:

 

 • Dominika i s. Justyna zapraszają dzieci na kolejną katechezę w poniedziałek o godzinie 16:15 w klasztorze Sióstr Misjonarek;
 • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej wieczornej;
 • spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 14 lutego, o godzinie 19:00 w sali misyjnej. Obecność jest obowiązkowa;
 • spotkanie kręgu biblijnego w czwartek po Mszy Świętej wieczornej;
 • w piątek – okazja do spowiedzi i adoracja od 17:30 oraz po Mszy Świętej do godziny 19:30;
 • w sobotę o godzinie 09:00 – zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sali misyjnej. Dobrze by było żeby na początku tego spotkania był obecny ktoś z rodziców ponieważ będziemy ustalali kwestie wakacyjnego wyjazdu;
 • w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do wcześniejszej I Komunii Świętej. Obecność jest obowiązkowa;

 

 1. Przypominam, że dzisiaj siostry zapraszają na spotkanie do klasztoru od godziny 15:00. W planie Koronka do Bożego Miłosierdzia, przedstawienie, gry i zabawy dla dzieci oraz spotkanie i pogadanki przy kawie w zakonnym refektarzu;

 

 1. W minioną niedzielę, na cele inwestycyjne zebraliśmy 2453 zł a w minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1940 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 

 


V Niedziela Zwykła, 05.02.2023 r.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023

 

 

 1. W minioną środę zakończyły się duszpasterskie odwiedziny rodzin (kolęda). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie przyjęli do swoich domów. Jeśli są osoby lub rodziny, które zostały pominięte, a chciałyby przyjąć kolędę, można się umówić w zakrystii lub telefonicznie;

 

 1. W tym tygodniu:
 • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej wieczornej;
 • w piątek – okazja do spowiedzi i adoracja od 17:30 oraz po Mszy Świętej do godziny 19:30;
 • w sobotę przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 11:00 osoby starsze i chore. Podczas Mszy zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych;

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizowana jest zabawa karnawałowa, 18.02.2023 od godziny 20:00. Jest ostatnia szansa na zapisanie się do udziału w niej. Więcej szczegółów oraz kontakt do zapisów znajduje się na plakacie, przy wyjściu z kościoła;

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do posprzątania dekoracji świątecznych w naszym kościele;

 

 1. W przyszłą niedzielę, 12 lutego, siostry zapraszają na spotkanie do klasztoru od godziny 15:00. W planie Koronka do Bożego Miłosierdzia, przedstawienie, gry i zabawy dla dzieci oraz spotkanie i pogadanki przy kawie w zakonnym refektarzu;

 

 1. Dzisiaj składka jest przeznaczona na cele inwestycyjne, w minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1267,60 zł, a na zakony klauzurowe zebraliśmy 1412 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 


IV Niedziela Zwykła 29.01.2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

 

 1. W związku z trwającymi duszpasterskimi odwiedzinami rodzin (kolędą) Msze Święte w tygodniu, od poniedziałku do środy, zostaną odprawione o godzinie 08:00. Od czwartku Msze Święte będą odprawiane w porządku przedkolędowym. Biuro parafialne będzie w poniedziałek nieczynne. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny;

 

 1. W tym tygodniu:
 • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej porannej;
 • w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, błogosławieństwo gromnic i I Czwartek Miesiąca z modlitwą za powołanych i o powołania. Po Mszy odbędzie się zbiórka funduszy na klasztory klauzurowe;
 • w piątek – I Piątek Miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 09:00, okazja do spowiedzi i adoracja od 17:00 oraz po Mszy Świętej do godziny 20:00;
 • w sobotę – I Sobota Miesiąca – zapraszam na Mszę Świętą i nabożeństwo wynagradzające o godzinie 08:00, a później na wspólne śniadanie;

 

 1. W związku z rozpoczętymi feriami, przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie zbiórek dla liturgicznej służby ani spotkań z dziećmi komunijnymi oraz spotkania kręgu biblijnego. Wszystkie te spotkania wznowimy po feriach;

 

 1. W sobotę od godziny 10:00 zapraszam do pomocy przy wyniesieniu choinek i posprzątaniu kościoła;

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godzinie 09:00 – spotkanie Żywego Różańca a składka na wszystkich Mszach będzie przeznaczona na cele inwestycyjne;

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizowana jest zabawa karnawałowa 18.02.2023 od godziny 20:00. Więcej szczegółów oraz kontakt do zapisów znajduje się na plakacie;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1228,14 zł, „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • Poniedziałek, 30.01. – od 16:00 – Morasko od 1 do numeru 23A, obie strony;
 • Wtorek, 31. 01. – od 16:00 – Morasko od numeru 37 do końca, nieparzyste;
 • Środa, 01.02 – od 16:00 – Morasko od 46 do końca, parzyste;

     Jeśli ktoś został pominięty, można się umówić na dodatkową kolędę.


III Niedziela Zwykła 22.01.2023

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023

 

 1. W związku z trwającymi duszpasterskimi odwiedzinami rodzin (kolędą) Msze Święte w tygodniu, od poniedziałku do piątku, odprawiane są o godzinie 08:00. Biuro parafialne będzie w poniedziałek nieczynne. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny;

 

 1. Siostra Dominika i siostra Justyna zapraszają dzieci na katechezę biblijną – w poniedziałek, o godzinie 16:15, w sali misyjnej;

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej porannej;

 

 1. W sobotę – zbiórka dla ministrantów i lektorów o godzinie 09:00, na której obecność jest obowiązkowa. O godzinie 11:00, w sali misyjnej odbędzie się poświąteczne spotkanie Żywego Różańca;

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii ks. Sebastiana Stawiereja, chrystusowca, który wygłosi kazania na wszystkich Mszach Świętych i będzie się z nami modlił o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na diecezjalne Radio Emaus;

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizowana jest zabawa karnawałowa 18.02.2023 od godziny 20:00. Więcej szczegółów oraz kontakt do zapisów znajduje się na plakacie;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1457,79 zł, „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • Poniedziałek, 23.01. – od 16:00 – Hodowlana od początku do numeru 16;
 • Wtorek, 24. 01. – od 16:00 – Hodowlana od numeru 18 do 48;
 • Środa, 25. 01. – od 16:00 – Szklarniowa od początku do numeru 6F;
 • Czwartek, 26. 01. – od 16:00 – Szklarniowa od numeru 7 do 11N;
 • Piątek, 27. 01. – od 16:00 – Szklarniowa od numeru 14 do końca oraz ul. Rumiankowa 132 i 134;
 • Sobota, 28. 01. – od 14:00 – Przedwiośnia cała, od początku;
 • Niedziela, 29. 01. – od 14:00 – Morasko 58 i 60;

 

 • Polecam prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”

 

 


II Niedziela Zwykła 15.01.2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023

 

 1. W związku z trwającymi duszpasterskimi odwiedzinami rodzin (kolędą) Msze Święte w tygodniu, od poniedziałku do piątku, odprawiane są o godzinie 08:00. Biuro parafialne będzie w poniedziałek nieczynne;

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej porannej;

 

 1. W sobotę – krótka zbiórka dla ministrantów i lektorów o godzinie 09:00, na temat kolędy;

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary na diecezjalne Radio Emaus;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1256 zł, „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • Poniedziałek, 06.01.2023, od godziny 16:00 – Huby Moraskie od początku do numeru 23B;
 • Wtorek, 17.01.20213, od godziny 16:00 – Huby Moraskie od numeru 25 do końca oraz ul. Porannej Rosy i Babiego Lata;
 • Środa, 18.01.2023, od godziny 16:00 – Nad Różanym Potokiem 2 – 49 bez numerów 24, 26 i 28;
 • Czwartek, 19.01.2023, od godziny 16:00 – Nad Różanym Potokiem 24 – 24U;
 • Piątek, 20.01.2023, od godziny 16:00 – Nad Różanym Potokiem 26 i 28;
 • Sobota, 21.01.2023, od godziny 14:00 – Morasko 28 oraz ul. Inspektowa od końca;
 • Niedziela, 22.01.2023, od godziny 14:00 – ul. Morasko 25 i 26;

 

 1. Polecam prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.