Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023

 

 

 1. Serdecznie dziękuję panu Markowi (Antoniemu) Kaczmarkowi, siostrze Dominice, ministrantom i wszystkim, którzy pomogli uporządkować teren przy kościele;

 

 1. W najbliższym tygodniu: - we wtorek – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – krąg biblijny w sali misyjnej, po wieczornej Mszy Świętej, w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę o godzinie 09:00 – zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów, wieczorem o godzinie 19:00 – spotkanie duszpasterstwa młodzieży, a w przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca zapraszam na Różaniec o 08:30 a po Mszy Świętej o godzinie 09:00 na spotkanie członków Żywego Różańca;

 

 1. W zakrystii można pobrać karty zapisu dzieci z klas III do przygotowania do I Komunii Świętej i młodzieży z klas VII i VIII do przygotowania do bierzmowania;

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z klas III, rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 01.10.2023, po Mszy Świętej o godzinie 11:00;

 

 1. Zapraszam panie do wzięcia udziału w dniu skupienia dla kobiet – 14.10.2023. proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii;

 

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:00 będzie spotkanie dla mężczyzn, którzy chcą wstąpić na drogę formacji duchowej „Exodus 90”;

 

 1. Seniorów i seniorki Moraska i Radojewa, w ramach projektu „Radość i energia”, zapraszam na zwiedzanie Palmiarni z przewodnikiem – 26 września, do Teatru Nowego na spektakl „Jednooki król” – 30 września i na spotkanie z dietetyczką – 03 października. Więcej szczegółów pod numerem 501 17 52 17;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 3000,34 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 


XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu VII RODZINNEGO FESTYNU PARAFIALNEGO. W sposób szczególny dziękuję państwu Urszuli i Januszowi Kaczmarkom za szeroką pomoc i czuwanie nad całością festynu, panu Rafałowi Kuberze i firmie VIKOM za przygotowanie terenu, utrzymanie go w czystości i użyczenie prądu. Dziękuję naszym miejscowym rolnikom, przedstawicielom Biura Pielgrzymkowego „Misja Travel”, wszystkim fundatorom nagród, zaangażowanym w prowadzenie różnych stoisk i atrakcji i wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym festynie. W czasie Festynu zebraliśmy 16484 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii;

 

 1. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły się pracy przy poprowadzeniu w ziemi kabla elektrycznego przy kościele. Potrzebna jest pomoc w wyrównaniu miejsca wykopu, dlatego proszę chętnych o zebranie się w sobotę, 23. 09, od godziny 09:00;

 

 1. W najbliższy poniedziałek, w święto św. Stanisława Kostki przypadają imieniny księdza Arcybiskupa Metropolity. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne;

 

 1. W czwartek, w święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, zapraszam na krąg biblijny do sali misyjnej, po wieczornej Mszy Świętej;

 

 1. W sobotę o godzinie 09:00 – zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów, a wieczorem o godzinie 19:00 – spotkanie duszpasterstwa młodzieży;

 

 1. W zakrystii można pobrać karty zapisu dzieci z klas III do przygotowania do I Komunii Świętej i młodzieży z klas VII i VIII do przygotowania do bierzmowania;

 

 1. Po Mszy Świętej zbierane są ofiary do puszki na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1237,53 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary;

 

 1. Proponuję mężczyznom z parafii drogę formacji duchowej opartą na modlitwie, braterstwie i ascezie, zwaną „EXODUS 90”. Można o niej poczytać w internecie a spotkanie w celu zawiązania grupy odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00.

 


XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023

 

 

 1. Już dzisiaj od godziny 12:00 serdecznie zapraszam na FESTYN PARAFIALNY. Przewidzianych jest wiele różnych atrakcji dla uczestników w każdym wieku;

 

 1. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na pierwsze, po wakacjach, spotkanie Kręgu Biblijnego;

 

 1. Zapraszamy do udziału w dwudniowej pielgrzymce do Częstochowy,  Kalisza i Wadowic. W programie czuwanie modlitewne na Jasnej Górze  w intencji polskich emigrantów. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20  do 21 października (piątek-sobota). Szczegóły  w zakrystii. W związku z koniecznością rezerwacji hotelowej prosimy o jak najszybsze podjęcie decyzji (do 17 września).;

 

 1. W sobotę o godzinie 09:00 – zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów, a wieczorem o godzinie 19:00 – powakacyjne spotkanie duszpasterstwa młodzieży;

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się zapisy na przygotowanie do sakramentów. Uczniowie klas III szkoły podstawowej rozpoczną przygotowanie do I Komunii Świętej a uczniowie klas VII i VIII rozpoczną przygotowanie do Bierzmowania;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 4040,07 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 


XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023

 

 

 1. Już za tydzień, 10 września, od godziny 12:00 zapraszam na nasz FESTYN PARAFIALNY. Osoby, które chcą upiec ciasto proszone są o zgłoszenie się w zakrystii. W dniu festynu, od godziny 09:00, będzie potrzebna pomoc w przygotowaniu stoisk. Apel o pomoc kieruję szczególnie w stronę mężczyzn;

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z adoracją i modlitwą o powołania i za powołanych, po wieczornej Mszy Świętej;

 

 1. W piątek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z zapowiedzią w tym dniu odwiedzę chorych, począwszy od godziny 09:00;

 

 1. Jest nowa księga intencji. Można zamawiać intencje na cały następny rok;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 3534,93 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, także za te złożone na dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 


XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023

 

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizujemy FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się 10 września 2023 r.
 • poszukujemy pomocy w ufundowaniu nagrody głównej;
 • do zakrystii można przynosić fanty na loterię;
 • panie proszę o upieczenie ciasta i o zgłoszenie tego w zakrystii;

 

 1. W poniedziałek o godzinie 20:00 zapraszam na spotkanie do sali misyjnej członków rad parafialnych, ekonomicznej i duszpasterskiej;

 

 1. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – jest to nasz odpust parafialny. Uroczystej sumie odpustowej, o godzinie 19:00, będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. Krzysztof Olejnik, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Serdecznie zapraszam do licznego uczestnictwa w naszym parafialnym święcie;

 

 1. Zapraszam do udziału w uroczystości 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która się odbędzie 1 września o godzinie 17:00 pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu w Łagiewnikach. Z tej okazji wjazd na teren poligonu samochodami osobowymi będzie możliwy. Można będzie też dojechać autobusem, który odjedzie o godzinie 16:20 spod Urzędu Gminy Suchy Las;

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca z adoracją i okazją do spowiedzi od 17:00 i po Mszy Świętej do 20:00. Chorych odwiedzę 08.09.2023 od godziny 09:00. W sobotę zapraszam od godziny 08:00 na Mszę Świętą z nabożeństwem wynagradzającym i wspólnym śniadaniem;

 

 1. Następna niedziela to I niedziela miesiąca. Taca jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Po Mszy Świętej o godzinie 09:00 zapraszam na spotkanie członków Żywego Różańca. Na Mszę Świętą o godzinie 11:00 zapraszam dzieci rozpoczynające nowy rok nauki. Będzie specjalne błogosławieństwo dzieci oraz tornistrów i przyborów szkolnych;

 

 1. Jest nowa księga intencji. Można zamawiać intencje na cały następny rok;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 3264,66 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

XX Niedziela Zwykła 20.08.2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2023

 

 

 1. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość NMP Królowej. Odpust w parafii w Naramowicach. Suma odpustowa o godzinie 19:00;

 

 1. W przyszłą niedzielę o godzinie 09:00 zostanie odprawiona Msza Święta z podziękowaniem za chleb powszedni i wszystkie inne dary ziemi. Podczas Dożynek będziemy dziękować za tych wszystkich, dzięki którym mamy co jeść, zwłaszcza za rolników z naszej parafii;

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizujemy FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się w niedzielne popołudnie, 10 września 2023 r.
 • poszukujemy pomocy w ufundowaniu nagrody głównej – wszystkich, którzy chcieliby ją ufundować prosimy o zgłaszanie się w zakrystii;
 • do zakrystii można przynosić fanty/nagrody do towarzyszącej festynowi loterii, w której każdy los wygrywa;
 • zapraszamy również do zaangażowanie się w organizację atrakcji podczas festynu: mile widziane nowe pomysły wraz z ich przeprowadzeniem;

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone dla poszkodowanych wskutek powodzi w Słowenii. Zebraliśmy 2655 zł. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1953,27 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 


XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023

 

 

 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę, które dzisiaj są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji;

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizujemy FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się w niedzielne popołudnie, 10 września 2023 r.
 • poszukujemy pomocy w ufundowaniu nagrody głównej – wszystkich, którzy chcieliby ją ufundować prosimy o zgłaszanie się w zakrystii;
 • do zakrystii można przynosić fanty/nagrody do towarzyszącej festynowi loterii, w której każdy los wygrywa;
 • zapraszamy również do zaangażowanie się w organizację atrakcji podczas festynu: mile widziane nowe pomysły wraz z ich przeprowadzeniem;

 

 1. W najbliższy wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym i podczas każdej z nich będzie obrzęd pobłogosławienia ziół i kwiatów. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11:00, 3 Siostry Misjonarki, w tym siostra Dominika nasza zakrystianka, złożą śluby wieczyste. Proszę o modlitwę w ich intencji;

 

 1. W zeszłym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1040 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.08.2023

 

 

 1. Dziś jest I Niedziela miesiąca. Spotkanie Żywego Różańca – po Mszy o 09:00. Taca jest przeznaczona na inwestycje parafialne;

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizujemy FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się w niedzielne popołudnie, 10 września 2023 r.
 • poszukujemy pomocy w ufundowaniu nagrody głównej – wszystkich, którzy chcieliby ją ufundować prosimy o zgłaszanie się w zakrystii;
 • do zakrystii można przynosić fanty/nagrody do towarzyszącej festynowi loterii, w której każdy los wygrywa;
 • zapraszamy również do zaangażowanie się w organizację atrakcji podczas festynu: mile widziane nowe pomysły wraz z ich przeprowadzeniem;

 

 1. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji;

 

 1. W zeszłym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1089,28 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 


XIII Niedziela Zwykła 02.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. W lipcu biuro parafialne jest nieczynne. W sprawach bardzo pilnych prosimy o telefoniczne kontaktowanie się z zastępującym proboszcza ks. kapelanem Sióstr. Przypominamy parafialny numer telefonu: +48 697 002 333.
 2. We wtorek po Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
 • w pierwszy czwartek: po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołanych i o powołania do służby Bożej w Kościele;
 • w pierwszy piątek: od 17.30 i po zakończeniu Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej do godz. 20.00.
 1. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższą środę 5 lipca w południe na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu ze świątyni.
 2. Wzorem lat ubiegłych organizujemy FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się w niedzielne popołudnie 10 września 2023 r.
 • poszukujemy pomocy w ufundowaniu nagrody głównej – wszystkich, którzy chcieliby ją ufundować prosimy o zgłaszanie się w zakrystii;
 • do zakrystii można przynosić fanty/nagrody do towarzyszącej festynowi loterii, w której każdy los wygrywa;
 • zapraszamy również do zaangażowanie się w organizację atrakcji podczas festynu: mile widziane nowe pomysły wraz z ich przeprowadzeniem
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożej łaski. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach bądź udającym na wypoczynek życzymy pięknego i bezpiecznego czasu. Pozdrawiamy wszystkich, którzy tego czasu zażywają w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej: w kruchcie można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego” i „Gościa Niedzielnego”
 3. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności śp. Marka Mazurkiewicza, w przeszłości mieszkańca naszej parafii. Módlmy się za niego i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

XII Niedziela Zwykła 25.06.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2023

 

 

 1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie, do piątku, po Mszy Świętej wieczornej;

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00, pięć Sióstr Nowicjuszek złoży pierwsze śluby zakonne. Proszę o modlitwę w ich intencji. Również dzisiaj, na Mszach o 09:00 i 11:00, harcerki z Drużyny „Mewy” sprzedają ciasto zbierając fundusze na swoje akcje wakacyjne;

 

 1. W najbliższy wtorek, o godzinie 19:30, zapraszam członków Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej na spotkanie, do sali misyjnej;

 

 1. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej;

 

 1. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą i nabożeństwo wynagradzające, o godzinie 08:00, a po zakończeniu na wspólne śniadanie do sali misyjnej;

 

 1. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Spotkanie Żywego Różańca – po Mszy Świętej o godzinie 09:00, a taca jest przeznaczona na inwestycje parafialne;

 

 1. W miesiącu lipcu będę na urlopie. Będzie mnie zastępował ks. Tomasz Mikulak, chrystusowiec, kapelan Sióstr. W lipcu biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny;

 

 1. W zeszłym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 590 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.