Ogłoszenia Parafialne

Funkcjonowanie Parafii

W związku z zaistniałą sytuacją w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tego zarządzenia.

 

Msze Święte w niedziele i w tygodniu bez zmian – pierwszeństwo udziału mają osoby, które zamówiły intencje.

 

Msze św. w niedziele, codzienny Różaniec o godz. 20.30, Drogę Krzyżową w piątek o godz. 15.00 i Gorzkie Żale o godz. 15.00 transmitujemy on-line na facebooku parafialnym (facebook.com/parafiamorasko)

 

Kościół jest otwarty w dni powszednie od 8.30 – 20.00

 

Pozostaję do dyspozycji z posługą wobec osób chorych i z sakramentem pokuty (proszę o telefon poza Mszą św. 697 002 333)


Niedziela Palmowa 5.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 5.04.2020.

 

 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy władzy Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanych dekretów oraz dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca proszę by rozważać kolejną Tajemnicę Różańca, bez przekazywania kartek z Tajemnicą. Wszystkie Róże proszę o modlitwę w intencji: „Ustania pandemii, za wszystkich udręczonych trwającą pandemią, aby nasz Bóg i Pan przywrócił zdrowie chorym, dał siły i zdrowie tym, którzy się nimi opiekują, pocieszył płaczące rodziny, a zmarłym dał pełnię odkupienia”.

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas bliższego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Transmisja Gorzkich Żalów z kaplicy naszych Sióstr o godz. 15.00 na Facebooku parafialnym.

 

 1. W tym roku spowiedź parafialną zorganizujemy po ustaniu pandemii. Osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty proszę o kontakt. Pół godziny przed Mszą także jest możliwość spowiedzi.

 

 1. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W czwartek, piątek i sobotę będziemy się modlili jutrznią o godz. 7.30. razem z naszymi Siostrami. Transmisja na Facebooku parafialnym. Tekst jutrzni można znaleźć na stronie brewiarz.pl. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie Eucharystii oraz Kapłaństwa. Msza św. o godz. 19.00, w kaplicy Sióstr. Po liturgii w kościele Adoracja w ciemnicy na pamiątkę pobytu Pana Jezusa w więzieniu do godz. 22.00.

 

 1. W Wielki Piątek, dzień w którym nie sprawujemy Mszy św. wspominamy Mękę Pańską. Droga Krzyżowa i początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 w kaplicy naszych Sióstr. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w ciemnicy od godz. 8.30 do 18.00, i w symbolicznym Grobie po Liturgii do godz. 23.00. W tym roku wyjątkowo nie ma planu adoracji w piątek i w sobotę.

 

 1. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia potraw. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Stosowny tekst można będzie pobrać ze strony swietawdomu.pl , na której także są umieszczone pomoce duszpasterskie (filmy, katechezy, nagrania, materiały do rozmowy i modlitwy wokół niedzielnej Ewangelii, scenariusze celebracji domowych, teksty do wykorzystania podczas śniadania wielkanocnego). Zachęcam do skorzystania.

 

 1. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 21.00 w kaplicy naszych Sióstr.

 

 1. Wszystkie Msze św. w Wielkim Tygodniu, Liturgie Triduum Paschalnego będą transmitowane na żywo na Facebooku parafialny. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

 

 1. Msze św. w Wielkanoc jak w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.30, nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 8.45. Msze będą transmitowane na Facebooku parafialnym.

 

 1. Ograniczenie ilości uczestników liturgii do 5 osób obowiązuje do 11 kwietnia czyli Wielkiej Soboty, możliwe więc jest, że w Wielkanoc będzie możliwość uczestniczenia w Liturgii 50 osób, może to jednak ulec zmianie, o czym będę informował.

 

 1. W ostatnim tygodniu na konto Parafii jako ofiary na Parafię, składka niedzielna i danina diecezjalna wpłynęło 4930 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki” w e-wydaniach.

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020.

 

 

 1. Przypominam, że w czasie każdej Mszy św. w kościele może być maksymalnie 5 osób. Dlatego pierwszeństwo uczestnictwa we mszy św. mają osoby, które zamówiły intencje. Odwołane są także wszelkie spotkania duszpasterskie. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została przedłużona do Wielkiej Środy tj. do 8 kwietnia.

 

 1. Msze św. niedzielne transmitujemy na żywo na naszym parafialnym facebooku, należy wejść na stronę facebook.com/parafiamorasko

 

 1. Na facebooku parafialnym transmisja na żywo także dzisiejszych Gorzkich Żali o godz. 15.00, piątkowej Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 i codziennego Różańca o godz. 20.30 w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Te nabożeństwa transmitujemy z kaplicy naszych Sióstr. Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do włączenia się we wspólną modlitwę.

 

 1. Wtorkowa Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie transmitowana na żywo na parafialnym Facebooku.

 

 1. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i adoracja będą transmitowane na Facebooku. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi św. zapraszam od 17.00 i podczas adoracji do zakrystii.

 

 1. W piątek nie odwiedzę tradycyjnie chorych z Komunią św., chyba, że ktoś będzie sobie tego wyraźnie życzył, proszę wtedy o kontakt telefoniczny.

 

 1. Kościół każdego dnia jest otwarty by każdy mógł wejść na chwilę osobistej adoracji do czego bardzo zachęcam. W tym trudnym czasie warto szukać pokoju i pomocy w objęciach miłującego Boga.

 

 1. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, nie będzie tradycyjnego poświęcenia palm.

 

 1. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi św. i przyjąć Komunią Świętą poza Mszą św, osoby, starsze i chore, które chciałyby abym przyszedł z posługą sakramentalną (Komunia św., spowiedź, sakrament namaszczenia chorych), osoby, które potrzebują duchowego wsparcia, proszę o kontakt pod numerem telefonu 697 002 333. Pół godziny przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

 

 1. W zeszłym tygodniu na konto parafii wpłynęło 2800 zł, jako ofiary na parafię, ofiary na składkę niedzielą oraz Danina Diecezjalna. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. W internecie można obejrzeć film instruktażowy na temat przyjmowania Komunii św. na rękę: http://rybacy.tv/z-zycia-kosicola/jak-przyjmowac-komunie-swieta-na-reke-738-min/ oraz film na temat komunii duchowej: http://rybacy.tv/z-zycia-kosicola/czym-jest-komunia-swieta-duchowa-o-janusz-pyda-op-956-min/

 

Zachęcam do skorzystania z wydań elektronicznych „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” na stronach: www.e.gosc.pl w zakładce Instrukcja, oraz: www.przewodnik-katolicki.pl


IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020.

 

 1. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski oraz Dekretem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w czasie każdej Mszy św. w kościele może być maksymalnie 50 osób. Odwołane są także wszelkie spotkania duszpasterskie. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została przedłużona do Wielkiej Środy tj. do 8 kwietnia.

 

 1. Msze św. niedzielne transmitujemy na żywo na naszym parafialnym facebooku, należy wejść na stronę facebook.com/parafiamorasko

 

 1. Na facebooku parafialnym transmisja na żywo także dzisiejszych Gorzkich Żali o godz. 15.00, piątkowej Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 i codziennego Różańca o godz. 20.30 w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Te nabożeństwa transmitujemy z kaplicy naszych Sióstr. Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do włączenia się we wspólną modlitwę.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Kościół każdego dnia jest otwarty by każdy mógł wejść na chwilę osobistej adoracji do czego bardzo zachęcam. W tym trudnym czasie warto szukać pokoju i pomocy w objęciach miłującego Boga.

 

 1. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi św. i przyjąć Komunią Świętą poza Mszą św. proszę o kontakt telefoniczny. Osoby, starsze i chore, które chciałyby abym przyszedł z posługą sakramentalną (Komunia św., spowiedź, sakrament namaszczenia chorych) proszę o kontakt telefoniczny. O taki kontakt proszę także te osoby, które potrzebują duchowego wsparcia. Numer telefonu 697 002 333. Pół godziny przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

 

 1. W tym tygodniu na konto parafii wpłynęło 340 zł, jako ofiary na parafię, ofiary na składkę niedzielą oraz Danina Diecezjalna. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła. Można daninę przelać także na konto Parafii.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. Caritas Archidiecezji zaprasza do włączenia się w wolontariat. Wszystkich chętni proszeni są o kontakt z Panią Karoliną Dragan tel. 605 333 825. Więcej informacji na stronie caritaspoznan.pl w aktualnościach „Komunikat wolontariat kryzysowy”. Caritas prowadzi także zbiórkę ofiar na zakup respiratora. Koszt to 95 tys. zł. W tą akcję można się włączyć na stronie: https://caritaspoznan.pl/respirator. W kościele wyłożony jest także kosz, do którego można przynosić trwałą żywność i środki higieniczne, która zostanie przekazana osobom w kwarantannie, starszym oraz bezdomnym.

 

 1. W internecie można obejrzeć film instruktażowy na temat przyjmowania Komunii św. na rękę: http://rybacy.tv/z-zycia-kosicola/jak-przyjmowac-komunie-swieta-na-reke-738-min/ oraz film na temat komunii duchowej: http://rybacy.tv/z-zycia-kosicola/czym-jest-komunia-swieta-duchowa-o-janusz-pyda-op-956-min/

 

 1. Na dwa tygodnie wstrzymane są papierowe wydania „Przewodnika Katolickiego” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do skorzystania wydań elektronicznych na stronach: e.gosc.pl w zakładce Instrukcja, oraz: www.przewodnik-katolicki.pl

III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020.

 

 

 1. Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski oraz Dekretem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w czasie każdej Mszy św. w kościele może być maksymalnie 50 osób. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali. Odwołane w tym tygodniu są także: spotkania dla dzieci, katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św., spotkanie kręgu biblijnego, katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz próby przedstawienia wielkopostnego i scholii parafialnej. Niedzielne Msze św., Gorzkie Żale w kaplicy naszych Sióstr i codzienny Różaniec o godz. 20.30 będą transmitowane na żywo na parafialnym Facebooku.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Każdego dnia o godz. 20.30 będę modlić się razem z naszymi Siostrami na Różańcu w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Serdecznie zapraszam do duchowego włączenia się w tą modlitwę w swoich rodzinach.

 

 1. Kościół będzie otwarty, aby każdy mógł wejść na chwilę osobistej adoracji do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Osoby pragnące przyjąć Komunię św., wyspowiadać się czy przyjąć sakrament namaszczenia chorych proszę o kontakt telefoniczny na numer parafialny.

 

 1. W zeszłą niedzielę na pomoc misjonarzom „Ad Gentes” zebraliśmy 455,50 zł, a na konto Parafii wpłynęło 500 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką: „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

II Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbieramy ofiary na dzieło pomocy misjom i misjonarzom „Ad Gentes”

 

 1. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w sali misyjnej.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Podczas Mszy poświęcimy książeczki do nabożeństwa.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII, ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej w sali misyjnej. Czytamy i rozmawiamy na temat encykliki Papieża Franciszka „Lumen Fidei”.

 

 1. Scholę parafialną i wszystkie osoby chętne w imieniu s. Karoliny zapraszam na próbę przygotowującą do Triduum Paschalnego w piątek o godz. 20.00 w domu naszych Sióstr

 

 1. Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, szkół średnich oraz studentów zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Spotkanie w sobotę o godz. 19.30 w sali misyjnej.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 3221,70 zł, a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1043 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na wielkopostne rekolekcje przeżywane w milczeniu: Kto we Mnie wierzy, ma Chleb życia wiecznego (por. J 6,35n). Termin i miejsce: 20 – 22 marca 2020 Dom rekolekcyjny św. Józefa. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką: „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

I Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2020.

 

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Przemysław Zgórecki, wikariusz z parafii Narodzenia Pańskiego na os. Stefana Batorego.

 

 1. Dzisiaj także I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 9.00, a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezę parafialną po Mszy o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas I – III szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych po Mszy św. Szczególe zaproszenie do udziału w Mszy św. i adoracji kieruję do ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców ministrantów w sali misyjnej.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Scholę parafialną i wszystkie osoby chętne w imieniu s. Karoliny zapraszam na próbę przygotowującą do Triduum Paschalnego w piątek o godz. 20.00 w domu naszych Sióstr

 

 1. Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, szkół średnich oraz studentów zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

 

 1. W Środę Popielcową na Caritas Archidiecezjalną zebraliśmy 814,70 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Siostry Dominikanki dziękują za wsparcie. W zeszła niedzielę zebrały 2705,26 zł.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na wielkopostne rekolekcje: Kto we Mnie wierzy, ma Chleb życia wiecznego (por. J 6,35n). Rekolekcje przeżywane w milczeniu, w oparciu o Słowo Boże, poprowadzi ks. dr Tomasz Siuda moderator Dzieła Biblijnego. Termin i miejsce: 20 – 22 marca 2020 Dom rekolekcyjny św. Józefa. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać przed kościołem ofiary na dzieło pomocy polskim misjonarzom i misjom „Ad gentes”.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

VII Niedziela Zwykła 23.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020.

 

 

 1. Dzisiaj przed kościołem Siostry Dominikanki prowadzące przedszkole na ul. Kartuskiej w Poznaniu zbierają ofiary na konieczny wykup ziemi.

 

 1. Radę ekonomiczną zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00.

 

 1. Dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 16.45 w sali misyjnej.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w czasie Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową będą dwie Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu, tych którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej, szkół średnich i studentów zapraszam do wspólnego udziału w „Studni Poznania” czyli spotkaniu młodzieży z naszego miasta w piątek o godz. 20.00 w kościele p.w. Bożego Ciała. Będzie to wieczór „Męki Pańskiej” m.in. ze śpiewami z Taize i agapą. Chętne osoby proszę o zgromadzenie się przy naszym kościele po Drodze Krzyżowej, razem udamy się na to spotkanie.

 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Przemysław Zgórecki wikariusz z parafii Narodzenia Pańskiego w Poznaniu.

 

 1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę po Mszy o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. 29.03. do środy 1.04.2020. Rekolekcje wygłosi ks. Zbigniew Regucki TChr, proboszcz parafii na Umultowie.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.2020 r.

 

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam na krótki urlop. Z tej racji Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. Zastępować mnie będą Księża Chrystusowcy z parafii w Umultowie.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas 1-3 szkoły podstawowej w imieniu siostry Igi i siostry Andżeliki zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Siostry Dominikanki, które prowadzą przedszkole w Poznaniu na ul. Kartuskiej. Po Mszach Świętych siostry będą zbierały ofiary na konieczny wykup ziemi.

 

 1. W zeszłym tygodniu na konto Parafii wpłynęło 1150 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

V Niedziela Zwykła 9.02.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA 9.02.2020 r.

 

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00. Podczas Mszy św. odnowione zostaną przyrzeczenia chrzcielne oraz poświęcone świece. Po Mszy św. będzie krótka katecheza dla dzieci.

 

 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00 w sali misyjnej.

 

 1. We wtorek 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby chore i starsze zapraszam na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 11.00, a po Mszy św. na spotkanie i poczęstunek w sali misyjnej. Gdyby, ktoś miał trudność z dotarciem na Mszę i spotkanie proszę o informację. Będzie do dyspozycji samochód, który przywiezie do kościoła i odwiezie do domu.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.

 

 1. Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Spotkanie, na którym czytamy i wyjaśniamy Katechizm Kościoła Katolickiego w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej. Zapraszam.

 

 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 

 1. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zabraliśmy 2401,90, na klasztory klauzurowe 1117,90 zł., a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 8800 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

 

 1. W zeszłą niedzielę zakończyłem odwiedziny duszpasterskie czyli „kolędę”. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie, wszelkie rozmowy, zainteresowanie sprawami parafii oraz złożone ofiary. Na rzecz parafii zebrałem 23650 zł. W parafii mieszka ok. 640 rodzin, a parafia liczy ok. 2050 osób. W tej części Parafii, którą odwiedziłem kolędę przyjęło 348 z 519 rodzin co stanowi 67%.

 

 1. Polecam prasę katolicką „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.