Ogłoszenia Parafialne

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.09.2019.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 9.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje Parafialne.

 2. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji, jak co roku w Łagiewnikach na poligonie przy Pomniku Ofiar Faszyzmu odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 13.00. Ok godz. 13.40 będzie Msza św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ofiary II Wojny Światowej. Dzisiaj można wjechać bez przepustki na poligon by wziąć udział w uroczystościach.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 4. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań, oraz za powołanych o godz. 17.30. Szczególnie na adorację i Mszę zapraszam ministrantów wraz z rodzicami.

 5. Pierwszy po wakacjach krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 6. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 7. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

 8. Ministrantów starszych i młodszych zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.

 9. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób wylatujących do Ziemi Świętej w sobotę 7 września o godz. 19.00.

 10. Czwarty Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 8 września. Początek po Mszy św. o godz. 11.00. W czasie Festynu będzie loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych nagród na tą loterię, gdyby ktoś chciał ufundować większą nagrodę to proszę o kontakt. Panie, które chciałyby upiec placek na festyn proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

 11. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00 rozpoczniemy nowennę przed nawiedzeniem Matki Bożej w kopii obrazu Jasnogórskiego, która będzie w naszej Parafii 8 czerwca 2020 roku. Przez 9 miesięcy, 8 dnia każdego miesiąca będziemy się modlili w innej intencji zapraszając Matkę Bożą do naszej Parafii.

 12. W gablocie wywieszona jest informacja o nowej inicjatywie skierowanej do rodziców: „Polskie Forum Rodziców”. Zachęcam do zapoznania się.

 13. Polecam Prasę Katolicką.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019.

 1. Dzisiaj popołudniu wyjeżdżam na krótki urlop, dlatego w tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne

 

 1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 29 sierpnia przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela czyli nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mateusz Socha ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszam, do wspólnego liturgicznego świętowania. Proszę o przygotowanie procesji wokół kościoła, sztandarów, feretronów, baldachimu, oraz proszę dziewczynki do sypania kwiatków.

 

 1. W niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji jak co roku w Łagiewnikach na poligonie przy Pomniku Ofiar Faszyzmu odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 13.00. Ok godz. 13.40 będzie Msza św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ofiary II Wojny Światowej. W tym dniu można wjechać bez przepustki na poligon by wziąć udział w uroczystościach.

 

 1. Czwarty Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 8 września. Początek po Mszy św. o godz. 11.00. W czasie Festynu będzie loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych nagród na tą loterię, gdyby ktoś chciał ufundować większą nagrodę to proszę o kontakt.

 

 1. W gablocie wywieszona jest informacja o nowej inicjatywie skierowanej do rodziców: „Polskie Forum Rodziców”. Zachęcam do zapoznania się.

 

 1. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. o spotkanie o godz. 9.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób wylatujących do Ziemi Świętej odbędzie się w sobotę 7 września o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

XIX NIEDZIELA zwykła 11.08.2019.

 1. Składka z dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas Diecezjalną.

 

 1. W czwartek 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 pięć Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek dla Polonii Zagranicznej złoży w naszym kościele Śluby Wieczyste. Pamiętajmy o tych Siostrach w naszej modlitwie.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2228,84 zł., a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 250 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019.

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy przezywać parafialne dożynki. Zapraszam serdecznie do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory

 

 1. W zeszłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 1721,30 zł, na Caritas Archidiecezjalną w czwartek zebraliśmy 542,50 zł, a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 300 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVIII NIEDZIELA zwykła 4.08.2019.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na krótkie spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam z dziećmi z parafii na tygodniowy obóz do Biskupina. Zbiórka dzieci o godz. 13.30 przy kościele

 

 1. W związku wyjazdem na obóz w tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne, w ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVII NIEDZIELA zwykła 28.07.2019.

 1. Dzisiaj wyjeżdżam z młodzieżą na spływ kajakowy. Zbiórka przed kościołem o godz. 12.30

 

 1. W związku wyjazdem na spływ w tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne, w ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych o godz. 17.30.

 

 1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi.

 

 1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. W piątek został dostarczony większy z dzwonów, który przeszedł renowację. Można go obejrzeć po Mszy z tyłu kościoła. Koszt renowacji to 3000 zł.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Zbiórka dzieci wyjeżdżających do Biskupina w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

 

 1. W poniedziałek s. Marta nasza zakrystianka obchodzi imieniny. Życzymy jej Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2019

 1. Dzisiaj po Mszach św. będziemy błogosławić pojazdy. Podczas błogosławieństw będziemy zbierali także ofiary na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy.

 2. W tym tygodniu biuro parafialne będzie wyjątkowo czynne w poniedziałek od 19.45 – 20.30.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 4. Przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 450 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 5. Młodzież wyjeżdżającą w przyszłą niedzielę na spływ kajakowy informuję, że gromadzimy się przed kościołem o godz. 12.30.

 6. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 7. Do poniedziałku będę przyjmował intencje Mszalne na pierwsze półrocze przyszłego roku.

 8. Polecam prasę katolicką.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2019 R.

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 2. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne wyjątkowo we wtorek po Mszy św. do godz. 19.30.

 3. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w rekolekcjach opartych o Pismo Święte – LECTIO DIVINA. Celem rekolekcji jest prowadzenie uczestnika do rozumienia przesłania biblijnego, a przede wszystkim do zażyłości z Bożym słowem i oświetlania przez nie dróg codziennego życia człowieka. Rekolekcje odbędą się w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu w dniach 17-25.08. Szczegółowe informacje znajdują się stronie Dzieła Biblijnego naszej diecezji oraz na plakacie w kruchcie kościoła.

 4. W czwartek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Z tej racji błogosławienie pojazdów będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. Podczas błogosławienia będziemy także zbierali ofiary na pojazdy dla Polskich Misjonarzy.

 5. Polecam prasę katolicką.

 


XIII NIEDZIELA zwykła 30.06.2019.

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Młodzież wyjeżdżającą na spływ kajakowy wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz wszystkich powołanych, o godz. 17.30.

 

 1. W piątek pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00

 

 1. W sobotę 6 lipca wyrusza Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W czasie trwania Pielgrzymki odbywać się będzie także pielgrzymka duchowa, podczas której codziennie w innym kościele będzie Msza św. z kazaniem. Szczegółowy plan tej pielgrzymki na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. W sobotę wyruszam na Pieszą Pielgrzymkę. Od 6 do 15 lipca będzie mnie zastępował ks. Dariusz Mazur – Ojciec Duchowny naszego Seminarium. W tym czasie biuro parafialne nie będzie czynne. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

 

 1. Rodziców dzieci wyjeżdżających na wypoczynek do Biskupina, którzy nie byli na piątkowym spotkaniu proszę o odbiór dokumentów po Mszy św. w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Składa przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii wpłynęło 1000 zł. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XII NIEDZIELA zwykła 23.06.2019.

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na Msze św. połączone z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją wokół kościoła codziennie, do czwartku włącznie o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Z racji oktawy Bożego Ciała w środę Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie po Mszy św., w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00

 

 1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. Zapraszam.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w Suchym Lesie o godz. 19.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny w dniach od 4 do 10 sierpnia do Biskupina. Podczas wyjazdu planowane są ciekawe wycieczki i wiele atrakcji. Koszt wyjazdu 700 zł. Więcej informacji i ostatnia możliwość zapisu w zakrystii po Mszy św. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na ten wyjazd z piątek po Mszy św. Obecność konieczna.

 

 1. Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej, z gimnazjum i szkół średnich oraz studentów zapraszam na spływ kajakowy w dniach 28 lipca do 2 sierpnia rzeką Gwdą. Koszt 380 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie spod naszej Katedry w sobotę 6 lipca. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. W zeszłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 358,10 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. zgodnie z decyzją Polskich Księży Biskupów odśpiewamy uroczyście Suplikację: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.