Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną. Składka przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. W środę Różaniec o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. Tradycyjnie Różaniec także codziennie przy figurze Matki Bożej w Radojewie o godz. 17.00.

 

 1. Dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o 16.45 w sali misyjnej.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Młodzież z klas 7 i 8, szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 

 1. W zeszłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1408,70 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w sprzątanie naszego starego cmentarza w Chojnicy na poligonie.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

XVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka funduszy na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną, ale ubogą młodzież.

 

 1. Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. W środę Różaniec o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. Tradycyjnie Różaniec także codziennie przy figurze Matki Bożej w Radojewie o godz. 17.00.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas 1-3 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Spotkanie modlitewne z okazji kolejnej rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża odbędzie się w środę 16 października o godz. 21.00 pod krzyżem papieskim na Łęgach Dębińskich.

 

 1. Spotkanie dla chcących lepiej poznać nauczanie Kościoła poprzez studiowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

 

 1. W przyszłą sobotę będzie sprzątanie naszego starego cmentarza w Chojnicy na poligonie w godzinach 9.00 – 14.00. Przepustki na wjazd na poligon do odebrania w zakrystii.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2556,20 zł, a na konto parafii przez ostatnie dwa tygodnie wpłynęło 2200 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Nasze Siostry zapraszają do udziału w Czuwaniu na Jasnej Górze, które dobędzie się 18/19 października. Wyjazd w piątek 18 października o godz. 10.00. Więcej informacji w zakrystii.

 

 1. Został już odlany i przywieziony drugi dzwon. Bardzo dziękuję fundatorce odnowy jednego dzwonu i dolania drugiego dzwonu. Dziękuję także p. Łukaszowi, który razem z pracownikami pomógł dzwony umieścić w kościele.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

XVII Niedziela Zwykła 6.10.2019 r.

 

1.      Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie o godz. 11.00. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

2.      Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. W środę Różaniec o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. Tradycyjnie Różaniec także codziennie przy figurze Matki Bożej w Radojewie o godz. 17.00.

 

3.      Dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o 16.45 w sali misyjnej.

 

4.      Nowenna przed Peregrynacją Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego we wtorek po Mszy św. Podczas tej nowenny w szczególny sposób będziemy się modlić na nauczycieli i wychowawców. Z tej racji nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5.      Młodzież z klasy 7 i 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

 

6.      Na prośbę Parafian rozpoczynamy przygotowania do wczesnej I Komunii św. Mogą do niej przystąpić dzieci w wieku od 5 -7 lat, które potrafią odróżnić Chleb Eucharystyczny od zwykłego chleba. Spotkanie informacyjne dla rodziców we wtorek o godz. 20.15 w sali misyjnej.

 

7.      W piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00.

 

8.      Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

9.      Młodzież z 7 i 8 klasy, szkół średnich i studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 

10.   Kolejne spotkanie w ramach cyklu VERBA SACRA, podczas którego czytane będą przez Krzysztofa Dziermę, odtwórcę postaci Proboszcza w filmie „U Pana Boga za piecem”, Księgi Kronik odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 13 października o godz. 17:00. Wstęp wolny.

 

11.  Za tydzień będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka ofiar na fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” wspierającą zdolną, ale ubogą młodzież.

 

12.  Polecam Prasę Katolicką.


XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019

 1. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. W środę Różaniec o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. Tradycyjnie Różaniec także codziennie przy figurze Matki Bożej w Radojewie o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas 1-3 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych o godz. 17.30.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. W październiku chorych z Komunią św. odwiedzę wyjątkowo w drugi piątek tj. 11.10 od godz. 9.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, a po Mszy na spotkanie formacyjne. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na Mszę św. i katechezę parafialną o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 9.00 odprawię w intencji Dobrodziejów Parafii

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019

 

  

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św.

 

 1. Pierwsze spotkanie dla rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św. w piątek po Mszy św. w kościele.

 

 1. Instytut Duchowości Carmelitanum działający przy klasztorze karmelitów bosych w Poznaniu zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczynają się 4 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.10. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.carmelitanum.pl, plakatach i ulotkach.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.09.2019.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 9.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje Parafialne.

 2. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji, jak co roku w Łagiewnikach na poligonie przy Pomniku Ofiar Faszyzmu odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 13.00. Ok godz. 13.40 będzie Msza św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ofiary II Wojny Światowej. Dzisiaj można wjechać bez przepustki na poligon by wziąć udział w uroczystościach.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 4. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań, oraz za powołanych o godz. 17.30. Szczególnie na adorację i Mszę zapraszam ministrantów wraz z rodzicami.

 5. Pierwszy po wakacjach krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 6. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 7. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

 8. Ministrantów starszych i młodszych zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.

 9. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób wylatujących do Ziemi Świętej w sobotę 7 września o godz. 19.00.

 10. Czwarty Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 8 września. Początek po Mszy św. o godz. 11.00. W czasie Festynu będzie loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych nagród na tą loterię, gdyby ktoś chciał ufundować większą nagrodę to proszę o kontakt. Panie, które chciałyby upiec placek na festyn proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

 11. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00 rozpoczniemy nowennę przed nawiedzeniem Matki Bożej w kopii obrazu Jasnogórskiego, która będzie w naszej Parafii 8 czerwca 2020 roku. Przez 9 miesięcy, 8 dnia każdego miesiąca będziemy się modlili w innej intencji zapraszając Matkę Bożą do naszej Parafii.

 12. W gablocie wywieszona jest informacja o nowej inicjatywie skierowanej do rodziców: „Polskie Forum Rodziców”. Zachęcam do zapoznania się.

 13. Polecam Prasę Katolicką.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019.

 1. Dzisiaj popołudniu wyjeżdżam na krótki urlop, dlatego w tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne

 

 1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 29 sierpnia przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela czyli nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mateusz Socha ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszam, do wspólnego liturgicznego świętowania. Proszę o przygotowanie procesji wokół kościoła, sztandarów, feretronów, baldachimu, oraz proszę dziewczynki do sypania kwiatków.

 

 1. W niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji jak co roku w Łagiewnikach na poligonie przy Pomniku Ofiar Faszyzmu odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 13.00. Ok godz. 13.40 będzie Msza św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ofiary II Wojny Światowej. W tym dniu można wjechać bez przepustki na poligon by wziąć udział w uroczystościach.

 

 1. Czwarty Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 8 września. Początek po Mszy św. o godz. 11.00. W czasie Festynu będzie loteria, w której każdy los wygrywa. Proszę o przynoszenie drobnych nagród na tą loterię, gdyby ktoś chciał ufundować większą nagrodę to proszę o kontakt.

 

 1. W gablocie wywieszona jest informacja o nowej inicjatywie skierowanej do rodziców: „Polskie Forum Rodziców”. Zachęcam do zapoznania się.

 

 1. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. o spotkanie o godz. 9.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób wylatujących do Ziemi Świętej odbędzie się w sobotę 7 września o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

XIX NIEDZIELA zwykła 11.08.2019.

 1. Składka z dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas Diecezjalną.

 

 1. W czwartek 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 pięć Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek dla Polonii Zagranicznej złoży w naszym kościele Śluby Wieczyste. Pamiętajmy o tych Siostrach w naszej modlitwie.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2228,84 zł., a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 250 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019.

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy przezywać parafialne dożynki. Zapraszam serdecznie do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory

 

 1. W zeszłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 1721,30 zł, na Caritas Archidiecezjalną w czwartek zebraliśmy 542,50 zł, a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 300 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XVIII NIEDZIELA zwykła 4.08.2019.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na krótkie spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam z dziećmi z parafii na tygodniowy obóz do Biskupina. Zbiórka dzieci o godz. 13.30 przy kościele

 

 1. W związku wyjazdem na obóz w tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne, w ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

 1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Serdecznie już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa. Można już przynosić nagrody na loterię podczas, której każdy los wygrywa.

 

 1. Caritas Archidiecezjalna organizuje jednodniową pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę dla osób starszych oraz chorych. Wyjazd 16 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.