01

01

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022

 

 1. Dzisiaj jest I niedziela grudnia. Spotkanie Żywego Różańca – po Mszy Świętej o godzinie 09:00, spotkanie dzieci przygotowujących się do Wcześniejszej I Komunii i rodziców – po Mszy Świętej o godzinie 11:00, taca jest przeznaczona na inwestycje parafialne, a po Mszach Świętych odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie;

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11:00 będzie poświęcenie medalików i krzyżyków dla wszystkich dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych z klas III oraz rodziców;

 

 1. W Adwencie Roraty odprawiamy w środę i sobotę o godzinie 06:00. Po tych Mszach Świętych zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. W piątek o godzinie 18:00 zapraszam na Roraty dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Proszę pamiętać o zabranie ze sobą lampionów;

 

 1. Dzieci, które chciałyby wziąć udział w Jasełkach zapraszam na krótkie spotkanie z siostrami po piątkowych Roratach;

 

 1. W tym tygodniu – we wtorek nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na krąg biblijny do sali misyjnej, w sobotę o godzinie 09:00 – zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów;

 

 1. W kruchcie kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie 20 zł duża i 10 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można się też zaopatrzyć w opłatki. Ofiarami za opłatki wspieramy działalność Sióstr Pasterek w Poznaniu;

 

 1. 17 grudnia zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla kobiet. Zaproszenia są wyłożone na stoliku w kruchcie a zapisy – w zakrystii;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1109,26 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 


I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

 

 1. Dzisiaj, w I niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”;

 

 1. W poniedziałek i wtorek będziemy się modlić za zmarłych polecanych w „Wymieniankach”;

 

 1. W poniedziałek o 16:15 w sali misyjnej będzie katecheza biblijna dla dzieci, na którą zapraszają s. Dominika i s. Justyna, we wtorek nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

 

 1. Roraty będziemy odprawiali w środę i sobotę o godzinie 06:00. Po tych Mszach Świętych zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. W piątek o godzinie 18:00 zapraszam na Roraty dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Proszę pamiętać o zabranie ze sobą lampionów;

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i powołanych po Mszy wieczornej. Krąg biblijny jest w tym tygodniu odwołany;

 

 1. W piątek, I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godziny 17:00, po Mszy Świętej adoracja z okazją do spowiedzi do godziny 20:00. Odwiedziny chorych - w piątek od godziny 09:00;

 

 1. W I sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający bezpośrednio po Roratach;

 

 1. Siostry zapraszają studentki i młode kobiety pracujące na skupienie ze Słowem Bożym 3-4 grudnia. Więcej szczegółów można znaleźć na plakacie;

 

 1. 17 grudnia zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla kobiet. Zaproszenia są wyłożone na stoliku w kruchcie a zapisy – w zakrystii;

 

 1. W kruchcie kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie 20 zł duża i 10 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można się też zaopatrzyć w opłatki. Ofiarami za opłatki wspieramy działalność Sióstr Pasterek w Poznaniu;

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy o 09:00 zapraszam na spotkanie członków Żywego Różańca, taca będzie przeznaczona na inwestycje a po Mszy będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 2030 zł. Bóg zapłać!

 


Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ADWENT. Dzisiejsza uroczystość to także święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla oraz Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Proszę o modlitwę w intencji sióstr i chrystusowców. Z tej okazji zapraszam na koncert połączony z medytacją biblijną ku czci Chrystusa Króla: 'Pieśń moją śpiewam Królowi' w wykonaniu naszego chóru parafialnego, muzyków z naszej parafii oraz Sióstr Misjonarek. Koncert odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:30;

 

 1. W tym tygodniu:
  • Kontynuujemy naszą modlitwę za zmarłych polecanych w „Wymieniankach” w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, po Mszy Świętej;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej;
  • Krąg Biblijny w czwartek po Mszy Świętej w sali misyjnej;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:30 i po Mszy Świętej do 19:30;
  • Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godzinie 09:00;
 2. Na plakacie w kruchcie kościoła znajdują się informacje skierowane do seniorów zaproszonych na różne wydarzenia w ramach projektu „Z uśmiechem do setki”. Zachęcam do zapoznania się z treścią i zapraszam do skorzystania z tych propozycji;

 

 1. Jeszcze raz bardzo dziękuję osobom, które wzięły udział w wysprzątaniu i wykoszeniu terenu wokół kościoła;

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 1129,44 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”.

 


XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022

 

 

 1. W listopadzie modlimy się za zmarłych w ramach tak zwanych „Wymienianek”, we wszystkie poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej;

 

 1. Dominika i s. Justyna zapraszają dzieci na katechezę biblijną w poniedziałek o godzinie 16:15, w sali misyjnej;

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej;

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy Świętej w sali misyjnej. Serdecznie zapraszam;

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:30 i po Mszy Świętej do 19:30;

 

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach Świętych będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Jest to święto patronalne Sióstr Misjonarek oraz Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Tego dnia zapraszamy na koncert połączony z medytacją biblijną ku czci Chrystusa Króla: 'Pieśń moją śpiewam Królowi' w wykonaniu naszego chóru parafialnego, muzyków z naszej parafii oraz sióstr. Koncert odbędzie się po Mszy wieczornej, o 19:30. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w uporządkowaniu terenu wokół kościoła;

 

 

 1. W zeszłym tygodniu na konto parafii wpłynęło 2256 zł. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2908 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”.

 


XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022 r.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022

 

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 09:00. Dzieci przygotowujące się do Wcześniejszej I Komunii Świętej z rodzicami zapraszam na spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 11:00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne;

 

 1. Nabożeństwo w intencji zmarłych spoczywających na naszym starym cmentarzu w Chojnicy na poligonie dzisiaj o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszam;

 

 1. W listopadzie modlimy się za zmarłych w ramach tak zwanych „Wymienianek”, we wszystkie poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej;

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej. Również we wtorek o godzinie 19:00, w sali misyjnej, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa;

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy Świętej w sali misyjnej. Serdecznie zapraszam;

 

 1. W piątek, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 18:00. Składka z tej Mszy Świętej będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po Mszy Świętej zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do 19:30;

 

 1. W sobotę, 12 listopada, proszę o pomoc w posprzątaniu terenu wokół kościoła i w parku, w ramach jesiennych porządków. Zaczniemy od godziny 09:00 więc dla LSO będzie to w ramach zbiórki. Każda para rąk jest mile widziana;

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00 będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej;

 

 1. W zeszłym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1440 złotych. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 


XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXXI NIEDZIELA zwykła 30.10.2022

 

 

 1. W poniedziałek odprawimy ostatnie nabożeństwo Różańcowe w tym roku. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli modlitwę różańcową w kościele parafialnym i w Radojewie;

 

 1. Siostry we współpracy z parafią zapraszają dzieci na Bal Wszystkich Świętych do sali misyjnej, w poniedziałek o godzinie 17:00;

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o godzinie 09:00 i 11:00 oraz na cmentarzu o godzinie 13:00;

 

 1. Wstęp na cmentarz w Chojnicy będzie możliwy w następujących dniach i godzinach:
 • 01.11.2022 roku w godzinach 08:00 – 19:00
 • 6.11.2022 roku o godzinie 15:00 odbędzie się nabożeństwo na terenie cmentarza;

Parkowanie jest dozwolone wzdłuż ulicy Łagiewnickiej w okolicy cmentarza. Wjazd do Chojnicy tylko drogą Łagiewnicką z m. Biedrusko lub m. Złotniki. Wszelkie odstępstwa od powyższych ustaleń są niedozwolone i będą traktowane jako wykroczenie;

 

 1. W listopadzie modlimy się za zmarłych w ramach tak zwanych „Wymienianek”, we wszystkie poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej;

 

 1. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam do modlitwy w intencji powołanych i o nowe, liczne i święte powołania. Po wieczornej Mszy i nabożeństwie zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego do sali misyjnej;

 

 1. W I piątek miesiąca – adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00, w tym czasie będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy Świętej – ciąg dalszy adoracji i okazja do spowiedzi do godziny 20:00;

 

 1. Z okazji I soboty miesiąca zapraszam na poranną Mszę Świętą o godzinie 08:00, na nabożeństwo i różaniec wynagradzający oraz wspólne śniadanie. LSO nie ma zbiórki;

 

 1. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy o 09:00. Po Mszy o godzinie 11:00 zapraszam na katechezę rodziców i dzieci przygotowujące się do Wcześniejszej I Komunii Świętej;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 1100 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

 

 


XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXX NIEDZIELA zwykła 23.10.2022

 

 

 1. Przez cały październik odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy Świętej. W środę Różaniec o godzinie 18:00, a w niedzielę przed Mszą o godzinie 09:00. W Radojewie modlitwa różańcowa od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00 pod figurką Matki Bożej;

 

 1. We wtorek Różaniec jest połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek z adoracją Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30;

 

 1. Na krąg biblijny zapraszam w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie, w sali misyjnej. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów – w sobotę o godzinie 09:00 w sali misyjnej;

 

 1. Po Mszach Świętych o godzinie 09:00 i 11:00, harcerki z drużyny harcerek „Mewy” rozprowadzają upieczone przez nie ciasta. Zbierają w ten sposób fundusze na wyjazdy i działalność. Zachęcam do wsparcia;

 

 1. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. W naszym kościele będziemy się modlić za zmarłych, w ramach tak zwanych „Wymienianek”, we wszystkie poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki listopada, po Mszy Świętej wieczornej. W tym celu przy wyjściu z kościoła, na stoliku wyłożone są karty wymieniankowe. Proszę się w nie zaopatrzyć, czytelnie wypełnić i przynieść do kościoła do końca października. Te karty są datowane aby wiedzieć którego dnia będą odczytywane; Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary;

 

 1. Msza Święta na naszym cmentarzu z okazji 1 listopada zostanie odprawiona w tym roku o godzinie 13:00;

 

 1. Wstęp na cmentarz w Chojnicy będzie możliwy w następujących dniach i godzinach:
 • 28.10.2022 roku w godzinach 15:00 – 19:00
 • 29.10.2022 roku w godzinach 08:00 – 19:00
 • 30.10.2022 roku w godzinach 08:00 – 19:00
 • 01.11.2022 roku w godzinach 08:00 – 19:00
 • 6.11.2022 roku o godzinie 15:00 odbędzie się nabożeństwo na terenie cmentarza;

Parkowanie jest dozwolone wzdłuż ulicy Łagiewnickiej w okolicy cmentarza. Wjazd do Chojnicy tylko drogą Łagiewnicką z m. Biedrusko lub m. Złotniki. Wszelkie odstępstwa od powyższych ustaleń są niedozwolone i będą traktowane jako wykroczenie;

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie w intencji misji i misjonarzy;

 

 1. W zeszłą niedzielę, na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 795 złotych, a na konto parafialne wpłynęło w minionym tygodniu 1060 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XXIX Niedziela Zwykła - 16.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXIX NIEDZIELA zwykła 16.10.2022

 

 

 1. Przez cały październik odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy Świętej. W środę Różaniec o godzinie 18:00, a w niedzielę przed Mszą o godzinie 09:00. W Radojewie modlitwa różańcowa od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00 pod figurką Matki Bożej;

 

 1. We wtorek Różaniec jest połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek z adoracją Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30;

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie w sali misyjnej. Zapraszam do wspólnego rozważania Księgi Dziejów Apostolskich;

 

 1. Dominika i s. Justyna zapraszają dzieci przedszkolne na spotkanie biblijne w poniedziałek, 17 października, o godzinie 16:15, w Sali misyjnej;

 

 1. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godzinie 09:00;

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godzinie 09:00 i 11:00, harcerki z drużyny harcerek „Mewy” będą rozprowadzały upieczone przez nie ciasta. Zbierają w ten sposób fundusze na wyjazdy i działalność. Zachęcam do wsparcia;

 

 1. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. W naszym kościele będziemy się modlić za zmarłych, w ramach tak zwanych „Wymienianek”, we wszystkie poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki listopada, po Mszy Świętej wieczornej. W tym celu przy wyjściu z kościoła, na stoliku wyłożone są karty wymieniankowe. Proszę się w nie zaopatrzyć, czytelnie wypełnić i przynieść do kościoła do końca października. Te karty są datowane aby wiedzieć którego dnia będą odczytywane;

 

 1. Msza Święta na naszym cmentarzu z okazji 1 listopada zostanie odprawiona w tym roku o godzinie 13:00;

 

 1. Dzisiaj, z okazji Dnia Papieskiego, po Mszach Świętych zbieramy ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży; Bóg Zapłać za wsparcie tego dzieła;

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 2059 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary;

 

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XXVIII Niedziela Zwykła - 09.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXVIII NIEDZIELA zwykła 09.10.2022

 

 

 

 1. Przez cały październik odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy Świętej. W środę Różaniec o godzinie 18:00, a w niedzielę przed Mszą o godzinie 09:00. W Radojewie modlitwa różańcowa od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00 pod figurką Matki Bożej;

 

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek o godzinie 19:00. Obecność obowiązkowa!

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej połączona z nabożeństwem różańcowym;

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie w sali misyjnej. Zapraszam do wspólnego rozważania Księgi Dziejów Apostolskich;

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Po Mszy Świętej przed kościołem będziemy zbierali ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży;

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1663 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary;

 

 1. W przedsionku kościoła, w koszyku, są wizytówki z namiarami na lekarza rodzinnego. Jeżeli ktoś potrzebuje, proszę ze sobą zabrać;

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XXVII Niedziela zwykła - 02.10.2022 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXVII NIEDZIELA zwykła 02.10.2022

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godzinie 09:00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie po Mszy o godzinie 11:00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne;

 

 1. W październiku różaniec odmawiamy codziennie po Mszy Świętej, w środę o godzinie 18:00 a w niedzielę przed Mszą o godzinie 09:00. W Radojewie od poniedziałku do soboty – różaniec przy figurze Matki Bożej o godzinie 17:00;

 

 1. Od poniedziałku, 3 października, rozpoczynają się katechezy biblijne dla dzieci w wieku przedszkolnym, które poprowadzą s. Justyna i s. Dominika. Serdecznie zapraszam na godzinę 16:15 do sali misyjnej;

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy Świętej;

 

 1. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i za powołanych, po Mszy Świętej;

 

 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 17:00. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00. Podczas adoracji będzie również okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 09:00;

 

 1. Ministrantów, kandydatów i lektorów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godzinie 09:00;

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1070 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.