Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocy 14.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024

 

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Przed kościołem będą zbierane ofiary na utrzymanie Seminarium;

 

 1. W najbliższym tygodniu: w czwartek – krąg biblijny, w piątek – adoracja od 17:30 i po Mszy Świętej do 19:30, w sobotę – o godzinie 09:00 – zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów, a po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie młodzieży;

 

 1. Zapraszam na pielgrzymkę do Rumunii. Więcej informacji jest zamieszczonych na plakatach w przedsionku kościoła. Zainteresowanych proszę o pobranie z zakrystii planu wyjazdu;

 

 1. Zapraszam, razem z parafią pw. św. Jadwigi Królowej z Umultowa, na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu, 1 maja. Wyjazd z Moraska o godzinie 09:15 a powrót ok. 17:00. Koszt: 50 zł. (autokar i posiłek). Zapisy – w zakrystii;

 

 1. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na Caritas 505 zł, a w poniedziałek na Fundusz Obrony życia 130 zł, a na konto parafialne wpłynęło w ostatnim tygodniu 13076,02 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. Na prośbę rodziny, chcę poinformować, że wczoraj wieczorem zmarł nagle Włodzimierz Kubacha.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.2024

 

 1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godzinie 15:00 w kościele. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary na Diecezjalną Caritas. Po Mszy o godzinie 09:00 – spotkanie Żywego Różańca, a po Mszy o godzinie 11:00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania;

 

 1. W poniedziałek, 08.04, przypada przeniesiona z marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana w kościele jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu będą zbierane środki na Fundusz Obrony Życia. Będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 18:00;

 

 1. W najbliższym tygodniu: w środę – zapraszam dzieci na katechezę o godzinie 16:00, w sali misyjnej, w czwartek – krąg biblijny, w piątek – adoracja od 17:30 i po Mszy Świętej do 19:30, w sobotę – po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie młodzieży;

 

 1. Zapraszam na pielgrzymkę do Rumunii. Więcej informacji jest zamieszczonych na plakatach w przedsionku kościoła. Zainteresowanych proszę o pobranie z zakrystii planu wyjazdu;

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 11:00, odbędzie się katecheza dzieci komunijnych;

 

 1. Na konto parafialne wpłynęło w minionym tygodniu 1166,47 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary;

 

 1. W ostatnich dniach odeszli do Pana nasi parafianie: Anna Bocian – pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 11:00 oraz Tadeusz Kaminiarz – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11:00.

 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  31.03.2024

 

 1. Wszystko staje się nowe, kiedy uwierzysz, że On zmartwychwstał. Drogim Parafianom i Gościom życzę by te Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosły radość oraz pokój serca, by stały się źródłem umocnienia ducha. Niech Zmartwychwstały Jezus, który przynosi odrodzenie życia, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, z którymi w tym roku przeżywaliśmy Wielki Post; za wspólne Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale i odprawione spowiedzi. Dziękuję tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego: osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, chórowi, który uświetnił liturgię swoim śpiewem, wszystkim, którzy czytali czytania, śpiewali psalmy, czytali modlitwę powszechną i komentarze, panom szafarzom, służbie liturgicznej, osobom, które posprzątały kościół. Szczególnie chcę podziękować siostrze Małgorzacie za zadbanie o to, żeby podczas liturgii niczego nie zabrakło i żeby było pięknie w kościele, siostrze Sylwii za czuwanie nad pięknem oprawy muzycznej, a także klerykowi Kamilowi Smykowi za wielkie wsparcie okazane swoją postawą i pracą, którą podjął podczas praktyk duszpasterskich. Dziękuję księdzu kapelanowi Tomaszowi za zaangażowanie i pomoc okazywaną nieustannie. Bóg zapłać;

 

 1. Msze święte w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny zostaną odprawione jak w każdą niedzielę o godzinie 09:00, 11:00 i 18:30. W Poniedziałek Wielkanocny składka przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji;

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych;

 

 1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15:00 będzie nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Po Mszy o godzinie 09:00 – spotkanie Żywego Różańca, a po Mszy o godzinie 11:00 – spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

Niedziela Palmowa 24.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA  24.03.2024

 1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas bliższego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zapraszam na Gorzkie Żale o godzinie 15:00, a po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na koncert pasyjny w wykonaniu chóru parafialnego i zaprzyjaźnionych muzyków;

 

 1. Spowiedź wielkopostna z udziałem kapłanów spoza parafii – we wtorek od godziny 18:00 do godziny 20:00;

 

 1. Chorych odwiedzę w środę począwszy od godziny 09:00; W Wielką Środę wieczorem, od godziny 19:00, w kaplicy domu głównego sióstr misjonarek będzie miało miejsce liturgiczne wprowadzenie do Triduum Paschalnego. Konferencję wygłosi o. Wojciech Surówka OP. Będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi;

 

 1. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W czwartek, piątek i sobotę będziemy odmawiali wspólnie jutrznię w kościele o godzinie 07:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy;

 

 1. W Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godzinie 19:00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godziny 22:00. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi;

 

 1. Wielki Piątek to dzień, w którym nie sprawujemy Mszy Świętej. Droga Krzyżowa i początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19:00. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 08:00 do Liturgii i po Liturgii do północy, kiedy będzie okazja do spowiedzi;

 

Plan Adoracji w Wielki Piątek:

08:00 – 09:00 – mieszkańcy Radojewa

09:00 – 10:00 – ul. Poligonowa, Sióstr Misjonarek

10:00 – 11:00 – ul. Huby Moraskie, Polarna, Deszczowa, Babiego Lata, Porannej Rosy

11:00 – 12:00 – ul. Morasko, Przedwiośnia

12:00 – 13:00 – ul. Nad Różanym Potokiem

13:00 – 14:00 – ul. Jaśkowiaka i Arnikowa

14:00 – 15:00 – ul. Lewandowskiego, Celichowskich, Poligonowa

15:30 – 16:30 – ul. Glinno, Łysy Młyn, Janowo, Knyszyn

16:30 – 17:30 – ul. Szklarniowa, Hodowlana, Inspektowa, Burzowa, Gradowa

17:30 – 18:30 – ul. Okolewo, Glinienko, Drogocin

 

 1. W Wielką Sobotę święcenie potraw w Morasku o godzinie 11:30, 12:00, 12:30 oraz w Radojewie przy figurze Matki Bożej o godzinie 13:15. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00. Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 21:00, zakończona procesją rezurekcyjną. Proszę przynieść świece. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 15:00 taki sam jak w Wielki Piątek;

 

Plan Adoracji od godziny 15:00:

15:00 – 16:00 – ul. Glinno, Łysy Młyn, Knyszyn

16:00 – 17:00 – ul. Janowo, Drogocin

17:00 – 18:00 – ul. Okolewo, Glinienko

18:00 – 19:00 – ul. Szklarniowa, Inspektowa

19:00 – 20:00 – ul. Hodowlana, Burzowa, Gradowa

 

 1. Msze Święte w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Nowenna do Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona po Mszy Świętej o godzinie 09:00.

 

 1. W ostatnim tygodniu na konto parafialne wpłynęło 2013,54 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, daninę diecezjalną oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

 

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej wieczornej i Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 15:00;

 

 1. Dzisiaj, po Mszach Świętych o godzinie 09:00 i 11:00, 13 Poznańska Gromada Zuchowa „Czarna Perła” rozprowadza ciasta zbierając fundusze na dalszy rozwój i pracę;

 

 1. We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny;

 

 1. W przyszłą niedzielę, będzie Niedziela Palmowa. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na koncert pasyjny w wykonaniu chóru parafialnego i zaprzyjaźnionych muzyków. Koncert będzie połączony z medytacją tekstów modlitwy „Duszo Chrystusowa”;

 

 1. Przy figurce Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a przy figurce św. Antoniego można składać jałmużnę wielkopostną;

 

 1. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara za paschalik to 14 złotych. Środki te są przeznaczone na pomoc dla najuboższych. Wyłożone są też koperty na Daninę Diecezjalną, na potrzeby naszej Archidiecezji;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1040 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 


IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2024

 

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej wieczornej i Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 15:00;

 

 1. W środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Również w środę zapraszam dzieci na kolejną katechezę do sali misyjnej, o godzinie 16:00;

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych o godzinie 09:00 i 11:00, 13 Poznańska Gromada Zuchowa „Czarna Perła” będzie rozprowadzać ciasta zbierając fundusze na dalszy rozwój i pracę;

 

 1. Przy figurce Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a przy figurce św. Antoniego można składać jałmużnę wielkopostną;

 

 1. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara za paschalik to 14 złotych. Środki te są przeznaczone na pomoc dla najuboższych. Wyłożone są też koperty na Daninę Diecezjalną, na potrzeby naszej Archidiecezji;

 

 1. W minionym tygodniu wpłynęło na konto parafialne 1196,01 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

III Niedziela Wielkiego Postu - 03.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2024

 

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej wieczornej i Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 15:00;

 

 1. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza;

 

 1. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza modlitwa o powołania i o świętość dla powołanych;

 

 1. Zbiórka dla LSO – w sobotę o godzinie 09:00, w kościele. Również w sobotę, po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie młodzieży, w sali misyjnej;

 

 1. Zapraszam seniorów i seniorki w czwartek, 07 marca, na godzinę 08:30 do świetlicy osiedlowej, na spotkanie inaugurujące projekt aktywności kulturalnej, fizycznej i zdrowotnej pod tytułem „Senior z pasją”;

 

 1. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara za paschalik to 14 złotych. Środki te są przeznaczone na pomoc dla najuboższych. Wyłożone są też koperty na Daninę Diecezjalną, na potrzeby naszej Archidiecezji;

 

 1. W minionym tygodniu zebraliśmy na dzieło pomocy misjonarzom 770 zł., a na konto parafialne wpłynęło 1046,55 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej wieczornej i Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 15:00. Dzisiaj o godzinie 16:00 Siostry Misjonarki zapraszają na seans filmowy. Zostanie wyświetlony film „Żywy – największa tajemnica wiary;

 

 1. Parafialne rekolekcje wielkopostne głosi ks. dr Lucjan Chronchol, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie. Potrwają one do najbliższej środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej. W poniedziałek o godzinie 08:00 i 18:00, wtorek o godzinie 08:00 i 18:00 oraz w środę o godzinie 12:00 i 18:00. Na godzinę 12:00 zapraszam osoby starsze i chore z naszej parafii, którym zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy Świętej – mały poczęstunek w sali misyjnej;

 

 1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie pracy misjonarzy;

 

 1. Zapraszam na kolejny dzień skupienia dla kobiet, który odbędzie się 02 marca. Zapisy – w zakrystii;

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zapraszam na adorację i spowiedź od godziny 17:00, później Msza Święta i Droga Krzyżowa, a po niej adoracja do godziny 20:00. Chorych odwiedzę począwszy od godziny 09:00. W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę Świętą i nabożeństwo z różańcem o godzinie 08:00 oraz wspólne śniadanie w sali misyjnej. Zbiórka dla LSO – o godzinie 10:00 – obecność obowiązkowa. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie młodzież, do sali misyjnej;

 

 1. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Zapraszam na Różaniec przed Mszą o godzinie 09:00, a po Mszy – spotkanie Żywego Różańca. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy o godzinie 11:00. Przypominam, że taca będzie przeznaczona na inwestycje parafialne;

 

 1. W gablocie, w przedsionku kościoła, wywieszone są informacje o pielgrzymce do Andaluzji oraz o rekolekcjach organizowanych przez Szkołę Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła;

 

 1. W minionym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 1026,74 zł. Bóg zapłać!

 


I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024

 

 

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy Świętej wieczornej oraz na nabożeństwo Gorzkich Żalów – w niedzielę o godzinie 15:00. Kazania pasyjne na Gorzkich Żalach wygłosi ks. Tomasz Mikulak SChr, kapelan Sióstr Misjonarek;

 

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. dr Lucjan Chronchol. Tego dnia, o godzinie 16:00 siostry zapraszają do domu głównego na projekcję filmu „Żywy – największa tajemnica wiary”, który opowiada o tym, jak adoracja Jezusa w Eucharystii zmienia życie ludzi;

 

 

 1. Przyszła niedziela to też dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po wszystkich Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia finansowego misjonarzy, czyli złożenia ofiary na tak zwane dzieło pomocy „ad gentes”;

 

 

 1. Zapraszam na kolejny dzień skupienia dla kobiet, który odbędzie się 02 marca. Zapisy – w zakrystii;

 

 1. Przy obrazie Matki Bożej wyłożona jest księga, w której można wpisywać swoje prośby i podziękowania. Będą one odczytywane podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

 

 1. Piotr Hoffmann, z parafii Miłosierdzia Bożego, zaprasza na 8 – dniową pielgrzymkę do Andaluzji, w dniach 31 maja do 7 czerwca 2024r. Koszt 4500zł + 150 Euro. Zapisy poprzez link, telefonicznie lub u księdza Piotra. Program i dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do szybkich zapisów, zapisy zamykamy 29 lutego.

 

 

 1. W Środę Popielcową zebraliśmy na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie 960 zł. W minionym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 1036,55 zł. Bóg zapłać!

VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024

 

 

 1. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godzinie 08:00 i 18:00. Środa Popielcowa jest w całym Kościele dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie postu ścisłego oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;

 

 

 1. We wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Poznańskiej, w Środę Popielcową, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Ofiary zostaną przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb życiowych osób starszych, niepełnosprawnych, ale także ułatwią odbudowę domów;

 

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy Świętej wieczornej oraz na Nabożeństwo Gorzkich Żalów – w niedzielę o godzinie 15:00. W tym roku, podczas Gorzkich Żalów, kazania pasyjne wygłosi ks. Tomasz Mikulak SChr – kapelan Sióstr Misjonarek;

 

 

 1. W najbliższy czwartek, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszam do sali misyjnej na krąg biblijny. Wznawiamy rozważanie księgi Dziejów Apostolskich;

 

 

 1. Podczas ostatnich zbiórek funduszy zebraliśmy: na Radio Emaus – 315 zł., na Klasztory klauzurowe – 1490 zł. W minionym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 1312,67 zł. Bóg zapłać!

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.