Życzenia Księdza Arcybiskupa na Boże Narodzenie 2021

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021 ROKU

 

 

 

Umiłowani Archidiecezjanie!

 

Boże Narodzenie to wyjątkowa noc, w której Miłosierny Ojciec objawia nam siebie w swoim Synu – Jezusie Chrystusie! Wśród naturalnie budzących się wzruszeń dotyczących osoby Nowonarodzonego Zbawiciela - bezbronnego dziecka, potrzebującego opieki ze strony rodziców - rodzi się także głęboka refleksja na temat Jego mocy, pokonującej grzech i śmierć. Co zapowiadali prorocy od wielu pokoleń, to w tę noc oznajmiają aniołowie – „dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 11)

Ta wyjątkowa Noc Bożego Narodzenia w sposób dyskretny i cichy stawia nas przed największymi tajemnicami historii. Ukazuje, że pokój, miłość i miłosierdzie nie potrzebują wielkości i rozgłosu ponieważ obecność Zbawiciela możemy dostrzec w codzienności między innymi dzięki naszej bliskości i ofiarnej służbie drugiemu człowiekowi.

 

Drodzy Siostry i Bracia!

 

W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia życzę Wam, by tajemnica obecności Boga w tym co ciche i kruche napełniała Was nadzieją. Czasami wydaje się nam, że codzienność jest tak bardzo pozbawiona światła. Boże Narodzenie przypomina, że to co przynosi nadzieję to odkrycie źródła blasku czyli osoby Jezusa Chrystusa.

Życzę wiele pokoju Bożego! Niech wspólne kolędowanie przy żłóbku uzmysławia nam harmonię, którą możemy budować między nami mimo różnicy zdań i doświadczeń!

            W końcu życzę zdrowia – duszy i ciała – oraz zbawienia! Niech czas świąteczny pozwoli nam na moment zatrzymać się przy Nowonarodzonym i podziękować Bogu za życie, czas i ludzi, którzy czynią nas bardziej otwartymi na Jego miłość.

 

Na nadchodzący Nowy Rok 2022 z serca Wszystkim błogosławię!

 

           

 

                                                                                          † Stanisław Gądecki

                                                                               Arcybiskup Metropolita Poznański

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.