Życzenia Księdza Arcybiskupa na Wielkanoc 2022

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2022 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Po zakończeniu drogi wielkopostnej, w dzisiejszą, błogosławioną i świętą Noc celebrujemy tajemnicę zmartwychwstania Pańskiego. Tej Nocy jaśniejące światło zmartwychwstałego Chrystusa odbudowuje to, co uległo zniszczeniu, odnawia to, co było stare, i wszystko przywraca do pierwotnej doskonałości.

W tę Noc ludzie wierzący w Chrystusa uświadamiają sobie, czym jest Kościół, zrodzony z wiary i sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. W tę Noc wszyscy jesteśmy Kościołem, zgromadzonym dokoła Zmartwychwstałego Pana. Nie ma lepszej szkoły formacji duchowej niż Wigilia Paschalna.

Drodzy Siostry i Bracia!

Tegoroczne święta raz jeszcze przypominają nam jak bardzo potrzebujemy pokoju, który zostawia nam Chrystus. Pokoju, którym możemy się dzielić z innymi. W chrzcie świętym, zanurzeni w Chrystusa razem z nim zmartwychwstaliśmy do życia. Przez bierzmowanie, otrzymaliśmy moc Bożego Ducha, by innym służyć dla wspólnego uświęcenia. W Eucharystii z kolei doświadczamy miłości i uczymy się kochać. Wielkanoc w swojej obfitej liturgii, przypomina nam, że jesteśmy posłani w pokoju Chrystusa, by zanosić go światu.

Wdzięczny za Wasze otwarte serca, które dały temu wyraz w przyjęciu uciekających przed wojną Ukraińców, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia! Niech Zmartwychwstały Pan odbudowuje w was prawdziwy obraz Boży wyryty w czasie chrztu świętego. Niech odnowi zdolność do bezinteresownej miłości. Niech przywróci gorliwość do  niesienia Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu wszędzie tam gdzie posłani jesteśmy przez Bożego Ducha!

Modlę się za Was wszystkich i życzę błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.