NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ W NASZEJ PARAFII 8/9.06.2020

Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela w Poznaniu

2020-09-22, Wtorek, Rok A, II
Prz 21, 1-6. 10-13
Ps 119 (118), 1 i 27. 30 i 34. 35 i 44 (R.: por. 35a)
Por. Łk 11, 28
Łk 8, 19-21
2020-09-23, Środa, Rok A, II, Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Prz 30, 5-9
Ps 119 (118), 29 i 72. 89 i 101. 104 i 163 (R.: por. 105a)
Mk 1, 15
Łk 9, 1-6
2020-09-24, Czwartek, Rok A, II
Koh 1, 2-11
Ps 90 (89), 3-4. 5-6. 12-13. 14 i 17 (R.: por. 1b)
J 14, 6
Łk 9, 7-9

WZNOWIENIE ĆWICZEŃ AKTYWNY SENIOR

TRIDUUM PASCHALNE 2020

Nowenna przed Nawiedzeniem kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

IV Rodzinny festyn parafialny

MSZA ZE ŚPIEWEM GREGORIAŃSKIM

ĆWICZENIA DLA SENIORÓW 2019

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Morasku wraz z Radą Osiedla Morasko-Radojewo zapraszają mieszkańców osiedla Morasko-Radojewo na bezpłatne ćwiczenia ogólnousprawniające dla seniorów.

Zajęcia odbywać się będą w Sali Rady Osiedla przy ul. Morasko 57 we wtorki oraz czwartki o godz. 11:00.
Pierwsze zajęcia we wtorek (19 marca) o godz. 11:00.
Prosimy o zabranie stroju sportowego.

Szczegółowych informacji udziela prowadząca zajęcia
Jolanta Wojciechowska-Mruk tel. 501 17 52 17.

Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO NA WIELKANOC

Drodzy Archidiecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest świętowaniem Życia, które pokonało śmierć. Zmartwychwstały Pan budzi w naszych sercach wiarę w moc tego Życia, która zbudziła Go ze snu śmierci i otworzyła przed każdym z nas drogę ku wiecznemu życiu w pokoju i szczęściu. W ten sposób Chrystus przynosi jedyną prawdę, która nadaje sens ludzkiemu życiu i której źródłem jest Bóg. W epoce kryzysu prawdy, w czasach wątpienia i relatywizmu, Święta Wielkanocne są przypomnieniem, że Prawda istnieje. Tą Prawdą jest Chrystus, któremu pragniemy zawierzyć całkowicie swoje życie.

Drodzy Siostry i Bracia!

Za cztery tygodnie rozpoczniemy Nawiedzenie Matki Bożej w Jej częstochowskim wizerunku we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Będzie to ważny duchowo czas. Jasnogórska Królowa Polski odwiedzi nasze miasta, miasteczka i wsie, upraszając nam u Zmartwychwstałego Syna zdroje tak bardzo potrzebnych łask.

Życzę Wam, aby – przez Jej wstawiennictwo – potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, jak również pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością.

Niech Zmartwychwstały Pan ma Was w swojej opiece i niech obdarza obfitym błogosławieństwem.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

POZNAŃSKA DROGA KRZYŻOWA

W czwartek, 7 marca br. godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 1800 i uda się na Plac A. Mickiewicza.

W roku przybycia do archidiecezji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej pragniemy prosić Matkę Bożą Bolesną o wstawiennictwo przed Bogiem, abyśmy dobrze przeżyli czas Wielkiego Postu oraz przygotowali nasze serca na przyjęcie Jezusa, którego Maryja nieustannie nam pokazuje i przynosi.

Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

AKATYST KU CZCI BOGARODZICY MARYI

MSZA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

sprawowana przez ks. Adama Sczanieckiego diecezjalnego duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym

odbędzie się w naszym kościele

w poniedziałek 17 grudnia 2018 roku o godz. 19.30.

Serdecznie zapraszamy!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.