Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela w Poznaniu

2021-12-01, Środa, Rok C, II
Iz 25, 6-10a
Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 (R.: por. 6cd)
Aklamacja
Mt 15, 29-37
2021-12-02, Czwartek, Rok C, II
Iz 26, 1-6
Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 19-20. 21 i 25. 26-27a (R.: por. 26a)
Por. Iz 55, 6
Mt 7, 21. 24-27
2021-12-03, Piątek, Rok C, II, Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Iz 29, 17-24
Ps 27 (26), 1bcde. 4. 13-14 (R.: 1b)
Aklamacja
Mt 9, 27-31

KONCERT 27.11.2021 r.

NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ 23 - 24.10.2021

REKOLEKCJE NARODOWE NA JASNEJ GÓRZE 2020

KURIA  METROPOLITALNA                                       Poznań, dnia 6 listopada 2020 roku

Ostrów Tumski 2                                                                                               N. 5725/2020

tel.  +48 61 851 28 00

fax: +48 61 851 28 14

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

KOMUNIKAT

Internetowe rekolekcje dla wszystkich, połączone ze specjalnymi homiliami, katechezami i debatą rozpoczną się na Jasnej Górze 11 listopada br. W wyjątkowo trudnym dla Polaków momencie, gdy głębokie podziały dotknęły naszych relacji społecznych, rodzin i sumień, ma to być czas pojednania, uleczenia ran i przypomnienia wartości, które mogą na nowo nas zbliżyć: wzajemnej miłości, szacunku i troski.

„Wiele razy w historii Polski pokój był wypraszany na Jasnej Górze. Dlatego idąc w ślad za św. Janem Pawłem II i Sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim, wspólnie z ojcami paulinami z Jasnej Góry zapraszamy wszystkich do udziału w specjalnych narodowych internetowych rekolekcjach na Jasnej Górze w dniach od 11 do 13 listopada”.

Na program rekolekcji złożą się konferencje, katechezy i debata. 11 listopada podjęty zostanie temat „Wspólnota i pojednanie”, 12 listopada „Prawda i dobro” a 13 listopada - „Miłość i heroizm”. Wśród głoszących słowo: bp Adrian Galbas SAC, abp Wojciech Polak, abp Grzegorz Ryś, bp Andrzej Czaja, bp Edward Dajczak i bp Andrzej Przybylski.

Codziennie o godz. 12.00 głoszona będzie konferencja on-line, o godz. 20.00 odprawiana będzie w kaplicy Matki Bożej Msza Św. ze specjalną homilią, a o 21.00 Apel Jasnogórski z tematycznymi rozważaniami. W czwartek 12 listopada o 21.30 na Sali Rycerskiej (streaming on-line) odbędzie się debata pomiędzy przedstawicielami młodzieży i Kościoła „Podzieleni/połączeni”.

Bardzo prosimy powiadomić parafian o tej inicjatywie i zachęcić do udziału w rekolekcjach.

Rekolekcje będą transmitowane przez Radio Emaus.

Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny

WZNOWIENIE ĆWICZEŃ AKTYWNY SENIOR

TRIDUUM PASCHALNE 2020

Nowenna przed Nawiedzeniem kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

IV Rodzinny festyn parafialny

MSZA ZE ŚPIEWEM GREGORIAŃSKIM

ĆWICZENIA DLA SENIORÓW 2019

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Morasku wraz z Radą Osiedla Morasko-Radojewo zapraszają mieszkańców osiedla Morasko-Radojewo na bezpłatne ćwiczenia ogólnousprawniające dla seniorów.

Zajęcia odbywać się będą w Sali Rady Osiedla przy ul. Morasko 57 we wtorki oraz czwartki o godz. 11:00.
Pierwsze zajęcia we wtorek (19 marca) o godz. 11:00.
Prosimy o zabranie stroju sportowego.

Szczegółowych informacji udziela prowadząca zajęcia
Jolanta Wojciechowska-Mruk tel. 501 17 52 17.

Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

POZNAŃSKA DROGA KRZYŻOWA

W czwartek, 7 marca br. godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 1800 i uda się na Plac A. Mickiewicza.

W roku przybycia do archidiecezji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej pragniemy prosić Matkę Bożą Bolesną o wstawiennictwo przed Bogiem, abyśmy dobrze przeżyli czas Wielkiego Postu oraz przygotowali nasze serca na przyjęcie Jezusa, którego Maryja nieustannie nam pokazuje i przynosi.

Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.