Intencje Mszalne

05.02. - 12.02.2023 r.

 

INTENCJE MSZALNE

05.02. – 12.02.2023

 

NIEDZIELA 05.02. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Urszula, Rafał, Dariusz, Halina, Natalia, Andrzej, Krzysztof i zmarli dziadkowie

godz.

11:00

- śp. Marianna Pawełczyk – od syna Tomasza z rodziną

godz.

18:30

- śp. Irena Szymańska – od syna z rodziną

 

PONIEDZIAŁEK 06.02. – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW PAWŁA MIKI I TOWARZYSZY

godz.

08:00

- śp. Joanna – od pracowników działu prawnego

 

WTOREK 07.02.

godz.

08:00

- o błogosławieństwo i wszelkie łaski Boże dla obchodzących w tych dniach urodziny: Łukasza, Ewy, Adama, Haliny, Hanny, Bogdana, Franciszka i ich rodzin

 

ŚRODA 08.02.

godz.

08:00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 09.02.

godz.

18:00

- śp. Andrzej Kordas (7 rocznica śmierci), Halina, Czeslawa i Wiesław

 

PIĄTEK 10.02. – WSPOMNIENIE ŚWIĘTEJ SCHOLASTYKI, ZAKONNICY

godz.

18:00

- śp. Kazimierz Goździejewski – od Pawła, Tadeusza, Stanisława Michalczyk z rodzinami

 

SOBOTA 11.02. – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

godz.

11:00

- w intencji osób chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii

godz.

18:00

- śp. Nikodem Zieliński

 

NIEDZIELA 12.02. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Wiesława Felińska – od rodziny Tesznerów

godz.

11:00

- śp. Wiktoria i Franciszek Dehmel, Danuta Marek

godz.

18:30

- w intencji parafian

 

 

 

 


29.01.-05.02.2023

 

INTENCJE MSZALNE

29.01. – 05.02.2023

 

NIEDZIELA 29.01. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Zdzisław i Wiesława Felińscy

godz.

11:00

- śp. Maria Gryczewska – od wnuków i prawnuków

godz.

18:30

- śp. Kazimierz Goździejewski – od Jadwigi Michalczyk

 

PONIEDZIAŁEK 30.01.

godz.

08:00

- w intencji parafian

 

WTOREK 31.01. – WSPOMNIENIE ŚW. JANA BOSKO, PREZBITERA

godz.

08:00

- śp. s. Anna Sołtys – od brata Alojzego z rodziną z Jurgowa

 

ŚRODA 01.02.

godz.

08:00

- śp. s. Anna Sołtys – od siostry Marii z rodziną z Kłodzka

 

CZWARTEK 02.02. – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

godz.

18:00

- w intencji Kazimierza w dniu 1 urodzin, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej, św. Józefa i św. Patrona dla całej rodziny

 

PIĄTEK 03.02. – I PIĄTEK MIESIĄCA

godz.

18:00

- śp. Lidia, Maria, Franciszka, Artur, Walenty, zmarli z rodzin Nikowskich i Łeszyków, s. Anna Sołtys i Paweł Ratajczak

 

SOBOTA 04.02. – I SOBOTA MIESIĄCA

godz.

08:00

- z prośbą o oddalenie skutków działania złego dla osiedla Radojewo

godz.

18:00

- śp. Kazimierz – od rodziny Szafranów z Wiatrowa

 

NIEDZIELA 05.02. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Urszula, Rafał, Dariusz, Halina, Natalia, Andrzej, Krzysztof i zmarli dziadkowie

godz.

11:00

- śp. Marianna Pawełczyk – od syna Tomasza z rodziną

godz.

18:30

- śp. Irena Szymańska – od syna z rodziną

 

 

 

 


22.01. - 29.01.2023 r.

 INTENCJE MSZALNE

22.01. – 29.01.2023

 

NIEDZIELA 22.01. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Joasia – od cioci Gosi, Marysi z rodziną i Stasia z rodziną

godz.

11:00

- śp. Czesława, Witold, Marian, Eugeniusz i Leszek

godz.

18:30

- śp. Maria Gryczewska – o Boże miłosierdzie i zbawienie duszy – od wspólnoty Domowego Kościoła

 

PONIEDZIAŁEK 23.01.

godz.

08:00

- śp. Kazimierz Goździejewski – od wnuka Mariusza z rodziną

 

WTOREK 24.01. – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

godz.

08:00

- o cudowne i całkowite uzdrowienie z ciężkiej choroby czteroletniej Hani oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę nad nią i całej jej rodziną

 

ŚRODA 25.01.  – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA

godz.

08:00

- w intencji Marka, z okazji urodzin

 

CZWARTEK 26.01. – WSPOMNIENIE ŚW. TYMOTEUSZA I TYTUSA, BISKUPÓW

godz.

08:00

- w intencji Zuzanny, z okazji 25 urodzin

 

PIĄTEK 27.01.

godz.

08:00

- śp. Zdzisław i Wiesława Felińscy

 

SOBOTA 28.01. – WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA

godz.

18:00

- w intencji parafian

 

NIEDZIELA 29.01. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Zdzisław i Wiesława Felińscy

godz.

11:00

- śp. Maria Gryczewska – od wnuków i prawnuków

godz.

18:30

- śp. Kazimierz Goździejewski – od Jadwigi Michalczyk

 

 

 

 


15.01. - 22.01.2023 r.

 

INTENCJE MSZALNE

15.01. – 22.01.2023

 

 

NIEDZIELA 15.01. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- z podziękowaniem za dotychczasowe łaski z prośbą o zdrowie dla Marii

godz.

11:00

- śp. Mieczysław Anus – od siostrzenic Teresy i Ewy z rodzinami

godz.

18:30

- śp. Marianna Pawełczyk – od wnuczki Dominiki i prawnuczki Helenki

 

PONIEDZIAŁEK 16.01.

godz.

08:00

- śp. Maria Goździejewska, 3 rocznica śmierci – od córki z rodziną

 

WTOREK 17.01. – WSPOMNIENIE ŚW. ANTONIEGO, OPATA

godz.

08:00

- śp. Stanisława, 29 rocznica śmierci, Zofia, Czesław, Stanisław, Stefan

 

ŚRODA 18.01.

godz.

08:00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 19.01. – WSPOMNIENIE ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, BISKUPA

godz.

08:00

- 7 rocznica ślubu Sylwii i Ludwika

 

PIĄTEK 20.01.

godz.

08:00

- śp. Wanda i Janusz Rabiega

 

SOBOTA 21.01. – WSPOMNIENIE ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY

godz.

18:00

- śp. Halina Łochyńska – od sąsiadów

 

NIEDZIELA 22.01. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- śp. Joasia – od cioci Gosi, Marysi z rodziną i Stasia z rodziną

godz.

11:00

- śp. Czesława, Witold, Marian, Eugeniusz i Leszek

godz.

18:30

- śp. Maria Gryczewska – o Boże miłosierdzie i zbawienie duszy – od wspólnoty Domowego Kościoła

 

 

 


08.01. - 15.01.2023 r.

 

INTENCJE MSZALNE

08.01. – 15.01.2023

 

 

NIEDZIELA 08.01. – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

godz.

09:00

- śp. Kazimierz Goździejewski

godz.

11:00

- śp. Marianna Pawełczyk – od córki Zdzisławy z rodziną

godz.

18:30

- śp. Irena i Arkadiusz – od Doroty i Julii

 

PONIEDZIAŁEK 09.01.

godz.

08:00

- śp. Agnieszka Knychała – od kuzynki Honoraty z rodziną

 

WTOREK 10.01.

godz.

08:00

- w intencji parafian

 

ŚRODA 11.01.

godz.

08:00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 12.01.

godz.

08:00

- śp. Henryk Feliński – od mieszkańców z ul. Łagodnej - Umultowo

 

PIĄTEK 13.01.

godz.

08:00

- śp. Kazimierz Goździejewski – od wnuka Roberta z żoną

 

SOBOTA 14.01.

godz.

18:00

- śp. Krystyna Kazimiera Gawrońska – od męża i synów z rodzinami

 

NIEDZIELA 15.01. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

godz.

09:00

- z podziękowaniem za dotychczasowe łaski z prośbą o zdrowie dla Marii

godz.

11:00

- śp. Mieczysław Anus – od siostrzenic Teresy i Ewy z rodzinami

godz.

18:30

- śp. Marianna Pawełczyk – od wnuczki Dominiki i prawnuczki Helenki

 

 


01.01. - 08.01.2023 r.

 

INTENCJE MSZALNE

01.01. – 08.01.2023

 

 

NIEDZIELA 01.01. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

godz.

09:00

- w intencji ks. Tomasza Kulki – o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej i świętego Józefa

godz.

11:00

- śp. Marianna i Władysław Pawełczykowie – od siostry Barbary z rodziną

godz.

18:30

- śp. Leon – od Bogumiły Wolnej z rodziną

 

PONIEDZIAŁEK 02.01. – WSPOMNIENIE ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU, BISKUPÓW I DOKTORÓW KOŚCIOŁA

godz.

08:00

- o łaskę nieba dla Joanny Sawczyn – Penc – od Krystyny i Jana Starkowskich

 

WTOREK 03.01.

godz.

08:00

- o łaskę zdrowia, nadziei i radości dla Jacka

 

ŚRODA 04.01.

godz.

08:00

- w intencji Ewy i Marka, o Boże błogosławieństwo z podziękowaniem za dotychczasowe łaski

 

CZWARTEK 05.01. – I CZWARTEK MIESIĄCA

godz.

08:00

- o łaskę nieba dla Joasi – od Lidii Jaskuły, koleżanki z liceum

godz.

18:00

-

 

PIĄTEK 06.01.  – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

godz.

09:00

- w intencji Ewy i Macieja, 33 rocznica ślubu

godz.

11:00

- w intencji Kacpra (2 urodziny), Marceliny (4 urodziny) oraz z podziękowaniem za szczęśliwe rozwiązanie dla Magdaleny i narodziny Lilianny

godz.

18:30

- śp. Kazimierz – od rodziny Chruślickich

 

SOBOTA 07.01. – I SOBOTA MIESIĄCA

godz.

08:00

- śp. Maria Gryczewska – od córki z rodziną

godz.

18:00

- śp. Kazimierz – od syna Waldemara z rodziną

 

NIEDZIELA 08.01. – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

godz.

09:00

- śp. Kazimierz Goździejewski

godz.

11:00

- śp. Marianna Pawełczyk – od córki Zdzisławy z rodziną

godz.

18:30

- śp. Irena i Arkadiusz – od Doroty i Julii

 

 


25.12.2022 - 01.01.2023

 

INTENCJE MSZALNE

25.12. – 01.01.2023

 

 

NIEDZIELA 25.12. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

godz.

09:00

- z okazji 39 rocznicy ślubu Elżbiety i Jerzego

godz.

11:00

- śp. Kazimierz Goździejewski – od wnuczki Agnieszki z rodziną

godz.

18:30

- o zdrowie dla Barbary i Jerzego, błogosławieństwo i opiekę Bożą w Nowym Roku dla całej rodziny

 

PONIEDZIAŁEK 26.12. – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, DIAKONA I MĘCZENNIKA

godz.

09:00

- śp. Anna (26 rocznica śmierci), Szczepan, Natalia, Leszek, Jerzy, Stanisława, Stanisław, Helena, Józef, Mirosław (5 rocznica śmierci), Katarzyna (11 rocznica śmierci), Jan i dusze w czyśćcu cierpiące

godz.

11:00

- śp. Jadwiga – od rodziny Turkowskich

godz.

18:30

- śp. Weronika Grat i zmarli z rodziny

 

WTOREK 27.12. – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

godz.

18:00

- dziękczynna za miniony rok z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny w nowym roku

 

ŚRODA 28.12. – ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW

godz.

08:00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 29.12. – 5. DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

godz.

18:00

- dziękczynna za otrzymane łaski

 

PIĄTEK 30.12.  – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

godz.

18:00

- śp. Stanisława Wawrzyniak – od Anieli i Wolfganga Giesbers i Macieja Kuszewskiego

 

SOBOTA 31.12. – 7. DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

godz.

17:00

- dziękczynna za miniony rok

 

NIEDZIELA 01.01. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

godz.

09:00

- w intencji ks. Tomasza Kulki – o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej i świętego Józefa

godz.

11:00

- śp. Marianna i Władysław Pawełczykowie – od siostry Barbary z rodziną

godz.

18:30

- śp. Leon – od Bogumiły Wolnej z rodziną

 

 


18.12. - 25.12.2022 r.

 

INTENCJE MSZALNE

18.12. – 25.12.2022

 

 

NIEDZIELA 18.12. – IV NIEDZIELA ADWENTU

godz.

09:00

- śp. Paweł, Tekla, Zenon Duda

godz.

11:00

- śp. Paweł Wadas i zmarli z rodziny

godz.

18:30

- śp. Kazimierz Goździejewski – od córki z mężem

 

PONIEDZIAŁEK 19.12.

godz.

18:00

- śp. Maria i Zdzisław Turkowscy, 1 rocznica śmierci

 

WTOREK 20.12.

godz.

18:00

- śp. Maria i Zdzisław Turkowscy, 1 rocznica śmierci

 

ŚRODA 21.12.

godz.

06:00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 22.12.

godz.

18:00

- śp. Andrzej Ryszard, 1 rocznica śmierci

 

PIĄTEK 23.12.

godz.

18:00

- śp. Seweryna i Jan Rydian, z prośbą o radość nieba

 

SOBOTA 24.12. – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO        

godz.

06:00

- śp. Marianna Pawełczyk – od córki Anny z rodziną

godz.

21:00

- PASTERKA – z okazji 15 rocznicy ślubu Agnieszki i Tomasza

godz.

24:00

- PASTERKA – śp. Helena i Szczepan Olszowscy

 

NIEDZIELA 25.12. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

godz.

09:00

- z okazji 39 rocznicy ślubu Elżbiety i Jerzego

godz.

11:00

- śp. Kazimierz Goździejewski – od wnuczki Agnieszki z rodziną

godz.

18:30

- o zdrowie dla Barbary i Jerzego, błogosławieństwo i opiekę Bożą w Nowym Roku dla całej rodziny

 

 


11.12. - 18.12.2022 r.

 

INTENCJE MSZALNE

11.12. – 18.12.2022

 

 

NIEDZIELA 11.12. – III NIEDZIELA ADWENTU

godz.

9.00

- śp. Janina (31 r. śmierci), Józef, Teresa i Stanisław Skrabacz, Edward Kołodziejczak, zmarli teściowie i dziadkowie

godz.

11.00

- śp. Edmund Budzik i zmarli z rodziny

godz.

18.30

- śp. Edward Kaczmarek (19 r. śmierci) – od żony z rodziną

 

PONIEDZIAŁEK 12.12.

godz.

18:00

- w intencji matki dziecka duchowo adoptowanego

 

WTOREK 13.12. – WSPOMNIENIE ŚW. ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY

godz.

18:00

- śp. Stanisława Wawrzyniak – od synowej i syna z dziećmi

 

ŚRODA 14.12. – WSPOMNIENIE ŚW. JANA OD KRZYŻA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA

godz.

06.00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 15.12.

godz.

18.00

- o zdrowie dla Wandy

 

PIĄTEK 16.12.

godz.

18.00

- śp. Romuald Dejnarowicz

 

SOBOTA 17.12.

godz.

06.00

- śp. Marianna Pawełczyk – od Wacława z rodziną

godz.

18.00

- śp. Stanisław, Marianna Górczak, Hanna, Stanisław Górczak – od wnuczki Natalii z rodziną

                                                                   

NIEDZIELA 18.12. – IV NIEDZIELA ADWENTU

godz.

9.00

- śp. Paweł, Tekla, Zenon Duda

godz.

11.00

- śp. Paweł Wadas i zmarli z rodziny

godz.

18.30

- śp. Kazimierz Goździejewski – od córki z mężem

 


04.12. - 11.12.2022 r.

 

INTENCJE MSZALNE

04.12. – 11.12.2022

 

 

NIEDZIELA 04.12. – II NIEDZIELA ADWENTU

godz.

9.00

- śp. Zenon Kossowski – od kuzynostwa z Moraska

godz.

11.00

- śp. Zofia Słomińska

godz.

18.30

- śp. Weronika Grat (1 r. śmierci)

 

PONIEDZIAŁEK 05.12.

godz.

18:00

- w intencji Panu Bogu wiadomej

 

WTOREK 06.12.

godz.

18:00

- w intencji Stanisława w 7 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za życie i zdrowie, z prośbą o łaski Boże, opiekę Matki Najświętszej i świętych patronów dla Stasia i jego rodzeństwa

 

ŚRODA 07.12. – WSPOMNIENIE ŚW. AMBROŻEGO BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

godz.

06.00

- w intencji parafian

 

CZWARTEK 08.12. –   UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

                                                NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

godz.

18.00

- w intencji członków Żywego Różańca

 

PIĄTEK 09.12.

godz.

18.00

- śp. Weronika Grat (1 r. śmierci)

 

SOBOTA 10.12.

godz.

06.00

- w intencji ojca dziecka duchowo adoptowanego

godz.

18.00

- śp. Janina (28 r. śmierci), Eugenia, Zdzisław, Piotr i zmarli z rodziny

                                                                   

NIEDZIELA 11.12. – III NIEDZIELA ADWENTU

godz.

9.00

- śp. Janina (31 r. śmierci), Józef, Teresa i Stanisław Skrabacz, Edward Kołodziejczak, zmarli teściowie i dziadkowie

godz.

11.00

- śp. Edmund Budzik i zmarli z rodziny

godz.

18.30

- śp. Edward Kaczmarek (19 r. śmierci) – od żony z rodziną

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.