Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XV NIEDZIELA zwykła 12.07.2020.

 

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej

 

 1. Organizujemy spływ kajakowy dla młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej w terminie od 26.07. do 1.08. Koszt 410 zł. Spływać będziemy Korytnicą i Drawą. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Spływ będzie przeprowadzony zgodnie z regułami obowiązującymi w czasie pandemii.

 

 1. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na spływ we wtorek po Mszy św. Obecność konieczna.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2276,30 zł, na konto parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 11810 zł, w tym 10.000 od jednej z rodzin, oraz złożono także ofiary na remont prezbiterium w wysokości 1100 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XIV Niedziela Zwykła 5.07.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIV NIEDZIELA zwykła 5.07.2020.

 

 

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej

 

 1. Organizujemy spływ kajakowy dla młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej w terminie od 26.07. do 1.08. Koszt 410 zł. Spływać będziemy Korytnicą i Drawą. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Spływ będzie przeprowadzony zgodnie z regułami obowiązującymi w czasie pandemii.

 

 1. Na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1530 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIII NIEDZIELA zwykła 28.06.2020.

 

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dwie siostry nowicjuszki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej złożą pierwsze śluby zakonne. Pamiętajmy o nich i o całym Zgromadzeniu w swoich modlitwach.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do wtorku włącznie codziennie po Mszy św.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych po Mszy św.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i po Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie do godz. 20.00.

 

 1. W piątek z Komunią św. odwiedzę tylko tych chorych, którzy będą sobie tego życzyli. Proszę te osoby o zgłaszanie się telefonicznie.

 

 1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00, a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę i katechezę parafialną o godz. 11.00. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Organizujemy spływ kajakowy dla młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej. Spływ będzie przeprowadzony zgodnie z regułami obowiązującymi w czasie pandemii. Dzisiaj podaję tylko termin od 26.07. – 1.08.2020. Bliższe informacje w przyszłym tygodniu. Chętnych proszę o zgłaszanie się po Mszy w zakrystii.

 

 1. Z radością informuję, że wczoraj pięciu ministrantów z naszej Parafii, po odbyciu Kursu Lektorskiego, zostało w Katedrze, ustanowionych lektorami i pobłogosławionych przez ks. bp. Szymona Stułkowskiego do pełnienie tej posługi.

 

 1. W tym roku w związku z pandemią Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie tylko w formie „sztafety” kapłanów. Zachęcam do włączenia się w duchową pielgrzymkę, która będzie miała formę Mszy św. odprawianych codziennie w innym kościele. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.

 

 1. W zeszłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 330 zł., a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 5700 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2020.

 

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie w naszej Archidiecezji.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. a w niedzielę Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą o godz. 9.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej

 

 1. Modlitwa Uwielbienia w ramach inicjatywy „Studnia Poznania” odbędzie się w piątek 26 czerwca 2020 roku o godz. 20:00 w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu. Zapraszam do wspólnego wyjścia młodzież z klas 7 i 8, ze szkół ponadpodstawowych i studentów. Zbiórka przy kościele o godz. 19.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, dwie Siostry Nowicjuszki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek dla Polonii Zagranicznej, na Mszy św. o godz. 11.00 złożą pierwsze śluby zakonne. Pamiętajmy o nich i całym Zgromadzeniu w naszych modlitwach.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii wpłynęło 200 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Odebrałem nasze tabernakulum, którego renowacja kosztowała 3800 zł. Dziękuję rodzinie, która sfinansowała to przedsięwzięcie.

 

 1. Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku.

W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego.

W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki.

Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line.

Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

 

 1. Polecam prasę katolicką.

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2020.

 

 

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na Msze św. połączone z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją wokół kościoła codziennie, do czwartku włącznie o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Z racji oktawy Bożego Ciała w środę Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. Zapraszam.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w Suchym Lesie o godz. 19.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2805,30 zł, rodziny dzieci, które przystąpiły już do I Komunii św. jako dar ołtarza złożyły ofiarę 2100 zł, a na konto parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 2300 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką: „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”

Boże Ciało 11.06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ 11.06.2020 r.

 

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. jak w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.30. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną procesja tylko wokół kościoła.

 

 1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. w tygodniu doprawiamy wraz z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie. Po Mszach św. procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę o podjęcie poszczególnych funkcji podczas procesji.

 

 1. Nabożeństwa do Serca Jezusowego odprawiamy codziennie po Mszy św., w niedzielę Litania przed Mszą św. o godz. 9.00.

 

 1. Młodzież z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, ze szkół średnich i studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie jutro o godz. 18.00. Podczas spotkania będziemy czytali i rozważali kolejne fragmentu encykliki papieża Franciszka „Lumen Fidei”.

Niedziela Najświętszej Trójcy 7.06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7.06.2020.

 

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę o godz. 11.00, a po Mszy św. na katechezę parafialną. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne – remont prezbiterium.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św., a w niedzielę Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 9.00.

 

 1. Radę ekonomiczną zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.30.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.30. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną procesja tylko wokół kościoła.

Bardzo proszę o podjęcie w Boże Ciało i podczas Oktawy poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiatki.

Proszę także o przystrojenie domów, wywieszenie flag na terenie całej Parafii także podczas Oktawy Bożego Ciała.

 

 1. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na krótką próbę we wtorek po Mszy św. przed kościołem.

 

 1. Bardzo proszę o zbieranie kwiatów potrzebnych do sypania podczas procesji w Boże Ciało i Oktawę.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.

 

 1. Młodzież z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, szkół średnich i studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00. Na spotkaniu będziemy czytali i dyskutowali nad kolejną częścią Encykliki papieża Franciszka „Lumen Fidei”.

 

 1. Przez ostatnie dwa tygodnie na konto parafii wpłynęło 13130 zł, w tym 10000 od jednej z rodzin. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłana Ducha Świętego, w liturgii kończy się Okres Wielkanocy, jutro rozpoczyna się Okres Zwykły.

 

 1. Od wczoraj przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych. Obowiązkowe pozostaje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam do uczestnictwa w Mszach św. w kościele. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. tylko dla osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem. Dyspensa ta obowiązuje od 7 czerwca. W związku z tym od poniedziałku przestajemy transmitować Msze św. i nabożeństwa na Facebooku. W niedziele będzie transmitowana tylko Msza św. o godz. 9.00. Z dniem dzisiejszym zostaje także przywrócona posługa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Wracają także do normalnego trybu spotkania duszpasterskie i przygotowania do sakramentów św. Czas Komunii św. wielkanocnej został przedłużony do 14 września br. Ksiądz Arcybiskup prosi by do 11 czerwca we wspólnotach domowych trwać na modlitwie, a szczególnie różańcowej o godz. 20.30, aby włączyć w tą modlitwę o nowe powołania, a ostatnie 9 dni ofiarować jako dziękczynienie za wszelkie łaski. Cały dekret księdza Arcybiskupa dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii dostępny jest na stronie internetowej Parafii i na Facebooku parafialnym.

 

 1. Od dzisiaj nie będzie transmisji Różańca o godz. 20.30

 

 1. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św., a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych.

 

 1. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. W piątek odwiedzę z Komunią św. tylko tych chorych, którzy się zgłoszą. Proszę o telefon.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. i adoracji w sali misyjnej.

 

 1. Wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.45.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00, a po Mszy na katechezę parafialną. Składka przeznaczona będzie na remont prezbiterium.

 

 1. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 13 września na Mszy św. o godz. 13.00, a uroczystość wczesnej I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 12 września na Mszy św. o godz. 12.00

 

 1. Polecam prasę katolicką.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

 

 1. W związku z przygotowaniem do Uroczystości Zesłania Ducha św. codziennie, do soboty włącznie, podczas nabożeństwa majowego odmawiamy nowennę do Ducha św.

 

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św., a w niedzielę Litania Loretańska przed Mszą o godz. 9.00. Przypominam, że w tym roku nie ma nabożeństw majowych przy figurze w Radojewie.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się w kaplicy Sióstr Różańcem w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Transmisja na żywo na Facebooku Parafialnym zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Przypominam, że Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na parafialny Facebooku.

 

 1. Przypominam, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób, nie licząc sprawującego liturgię i asysty.

 

 1. W sobotę wigilia Uroczystości Zesłania Ducha św. W związku z pandemią w tym roku czuwanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 20.30 Różańcem w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaską nawrócenia, następnie będzie adoracja w ciszy, a o godz. 22.00 Msza św. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii jako danina diecezjalna, składka niedzielna i ofiary na Parafię wpłynęło 450 zł, „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, także te podczas niedzielnych Mszy św.

 

 1. Polecam prasę katolicką.

VI Niedziela Wielkanocy 17.05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 6 NIEDZIELA WIELKANOCY 17.05.2020.

 

 

 1. Jutro przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat Jana Pawła II odprawię dzisiaj o godz. 11.00.

 

 1. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują jutro, w poniedziałek 18 maja o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Zachęcam do oglądania.

 

 1. Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej codziennie po Mszy św., w niedziele Litania Loretańska przed Mszą o godz. 9.00. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie ma Nabożeństwa Majowego przy figurze w Radojewie.

 

 1. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się w kaplicy Sióstr Różańcem w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Transmisja na żywo na Facebooku Parafialnym zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Zostały złagodzone przepisy związane z pandemią dlatego od dzisiaj w kościele może być na Mszy św. maksymalnie 30 osób, siedząc w bezpiecznej odległości od siebie, oraz mając założone maseczki zakrywające usta i nos. Bardzo proszę stosować się do powyższych zasad.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia dotyczące ograniczenia poruszania się, oraz ograniczenie liczby osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach, wszystkie Msze św. są transmitowane na Facebooku parafialnym.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii jako danina diecezjalna, składka niedzielna i ofiary na Parafię wpłynęło 3200 zł, „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, także te podczas niedzielnych Mszy św.

 

 1. Polecam prasę katolicką: „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.