Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 3 NIEDZIELA NIEDZIELA 26.04.2020.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw za Kierowców. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kierowcach.

 

 1. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się w kaplicy Sióstr Różańcem w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Od wczoraj dołączamy do tej modlitwy nowennę odmawianą w intencji deszczu. Transmisja na żywo na Facebooku Parafialnym zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w kościele mogą być na Mszy św. maksymalnie 22 osoby, siedząc w bezpiecznej odległości od siebie, oraz mając założone maseczki zakrywające usta i nos. Bardzo proszę stosować się do powyższych nakazów.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św., w niedziele Litania Loretańska przed Mszą o godz. 9.00. Z powodu panującej pandemii nie będzie nabożeństwa majowych przy figurze w Radojewie.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w piątek odwiedzę z Komunią św. tylko tych chorych, którzy się zgłoszą telefonicznie wyrażając taką potrzebę.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia dotyczące ograniczenia poruszania się szczególnie osób starszych i chorych, oraz ograniczenie liczby osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach, wszystkie Msze św. są transmitowane na Facebooku parafialnym.

 

 1. W piątek za tydzień, 8 maja kolejny dzień nowenny przed peregrynacją Obrazu Jasnogórskiego. Tym razem będziemy się modlić w intencji dzieci. Intencje na nowennę można wrzucać do skrzynki przy obrazie Matki Bożej, lub przesłać na parafialnego maila.

 

 1. Kościół przez cały dzień jest otwarty zachęcam do wstępowania w ciągu dnia na chwilę osobistej modlitwy.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii jako danina diecezjalna, składka niedzielna i ofiary na Parafię wpłynęło 1700 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

II Niedziela Wielkanocy 19.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 2 NIEDZIELA WIELKANOCY, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020.

 

 

 1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocny, Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia odprawimy w kaplicy Sióstr o godz. 15.00. Na Facebooku Parafialnym będzie transmisja na żywo. Zapraszam do włączenia się we wspólną modlitwę.

 

 1. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się w kaplicy Sióstr Różańcem w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Transmisja na żywo na Facebooku Parafialnym zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Od jutra tj. poniedziałku zmieniają się zasady dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach. Powierzchnia naszego kościoła pozwala na uczestnictwo 22 osób.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia dotyczące ograniczenia poruszania się szczególnie osób starszych i chorych, oraz ograniczenie liczby osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach wszystkie Msze św. (niedzielne i w tygodniu) będziemy transmitowali na Facebooku.

 

 1. W tym tygodniu roześlę do rodziców dzieci pierwszokomunijnych maila z informacją dotyczącą Pierwszej Komunii św.

 

 1. Kościół przez cały dzień jest otwarty zachęcam do wstępowania w ciągu dnia na chwilę osobistej modlitwy.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii jako danina diecezjalna, składka niedzielna i ofiary na Parafię wpłynęło 2690 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12.04.2020.

 

 1. Św. Jan Paweł II w Orędziu Wielkanocnym „Urbi et Orbi” w 2002 roku powiedział: Przyszedł Jezus (...) i rzekł do nich: «Pokój wam!» (J 20, 19). Dziś, w tym dniu uroczystym, rozbrzmiewa na nowo życzenie Chrystusa: Pokój wam! Pokój ludziom na całym świecie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i przynosi wszystkim pokój! (…) Jego orędzie streszcza się w jednym zawołaniu: Pax vobis – Pokój wam! Jego pokój jest owocem zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które odniósł za ogromną cenę. Drogim Parafianom i wszystkim gościom życzę w tym trudnym czasie Chrystusowego Pokoju na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i na każdy dzień.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania naszym Siostrom Misjonarkom, które udostępniły swoją kaplicę i zaangażowały się w przygotowanie Jutrzni i Triduum Paschalnego, abyśmy w tym trudnym czasie mogli uczestniczyć w pięknych Liturgiach i świętować najważniejsze wydarzenia w Historii Zbawienia. Dziękuję także małżeństwu z Radojewa za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz osobom, które zadbały o porządek w kościele

 

 1. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 i 18.30; niestety wciąż obowiązuje przepis mówiący o maksymalnie 5 osobach, poza kapłanem i niezbędną obsługą, mogących uczestniczyć w Mszy św. Pomimo, że jest to trudne bardzo proszę o przestrzeganie tego ograniczenia. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny będzie możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. od 12.00 – 13.20.

 

 1. Wszystkie Msze św. w Wielkanoc i przez Oktawę będą transmitowane na żywo na parafialnym Facebooku.

 

 1. Do soboty włącznie codziennie będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia
  15 minut przed Mszą św. W niedzielę i poniedziałek Nowenna o godz. 8.45.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Niestety na razie do 19 kwietnia obowiązują wszystkie obostrzenia, dlatego w tym tygodniu nie będzie jeszcze żadnych spotkań duszpasterskich.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto Parafii jako ofiary na rzecz Parafii, składka niedzielna i danina diecezjalna wpłynęło 4870 zł. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary. Dziękuję także za żywność i środki higieniczne przyniesione jako wsparcie dla osób ubogich i będących w kwarantannie.

Niedziela Palmowa 5.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 5.04.2020.

 

 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy władzy Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanych dekretów oraz dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca proszę by rozważać kolejną Tajemnicę Różańca, bez przekazywania kartek z Tajemnicą. Wszystkie Róże proszę o modlitwę w intencji: „Ustania pandemii, za wszystkich udręczonych trwającą pandemią, aby nasz Bóg i Pan przywrócił zdrowie chorym, dał siły i zdrowie tym, którzy się nimi opiekują, pocieszył płaczące rodziny, a zmarłym dał pełnię odkupienia”.

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas bliższego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Transmisja Gorzkich Żalów z kaplicy naszych Sióstr o godz. 15.00 na Facebooku parafialnym.

 

 1. W tym roku spowiedź parafialną zorganizujemy po ustaniu pandemii. Osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty proszę o kontakt. Pół godziny przed Mszą także jest możliwość spowiedzi.

 

 1. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W czwartek, piątek i sobotę będziemy się modlili jutrznią o godz. 7.30. razem z naszymi Siostrami. Transmisja na Facebooku parafialnym. Tekst jutrzni można znaleźć na stronie brewiarz.pl. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie Eucharystii oraz Kapłaństwa. Msza św. o godz. 19.00, w kaplicy Sióstr. Po liturgii w kościele Adoracja w ciemnicy na pamiątkę pobytu Pana Jezusa w więzieniu do godz. 22.00.

 

 1. W Wielki Piątek, dzień w którym nie sprawujemy Mszy św. wspominamy Mękę Pańską. Droga Krzyżowa i początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 w kaplicy naszych Sióstr. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w ciemnicy od godz. 8.30 do 18.00, i w symbolicznym Grobie po Liturgii do godz. 23.00. W tym roku wyjątkowo nie ma planu adoracji w piątek i w sobotę.

 

 1. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia potraw. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Stosowny tekst można będzie pobrać ze strony swietawdomu.pl , na której także są umieszczone pomoce duszpasterskie (filmy, katechezy, nagrania, materiały do rozmowy i modlitwy wokół niedzielnej Ewangelii, scenariusze celebracji domowych, teksty do wykorzystania podczas śniadania wielkanocnego). Zachęcam do skorzystania.

 

 1. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 21.00 w kaplicy naszych Sióstr.

 

 1. Wszystkie Msze św. w Wielkim Tygodniu, Liturgie Triduum Paschalnego będą transmitowane na żywo na Facebooku parafialny. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

 

 1. Msze św. w Wielkanoc jak w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.30, nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 8.45. Msze będą transmitowane na Facebooku parafialnym.

 

 1. Ograniczenie ilości uczestników liturgii do 5 osób obowiązuje do 11 kwietnia czyli Wielkiej Soboty, możliwe więc jest, że w Wielkanoc będzie możliwość uczestniczenia w Liturgii 50 osób, może to jednak ulec zmianie, o czym będę informował.

 

 1. W ostatnim tygodniu na konto Parafii jako ofiary na Parafię, składka niedzielna i danina diecezjalna wpłynęło 4930 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki” w e-wydaniach.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.