Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbieramy ofiary na dzieło pomocy misjom i misjonarzom „Ad Gentes”

 

 1. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w sali misyjnej.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Podczas Mszy poświęcimy książeczki do nabożeństwa.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII, ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej w sali misyjnej. Czytamy i rozmawiamy na temat encykliki Papieża Franciszka „Lumen Fidei”.

 

 1. Scholę parafialną i wszystkie osoby chętne w imieniu s. Karoliny zapraszam na próbę przygotowującą do Triduum Paschalnego w piątek o godz. 20.00 w domu naszych Sióstr

 

 1. Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, szkół średnich oraz studentów zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Spotkanie w sobotę o godz. 19.30 w sali misyjnej.

 

 1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 3221,70 zł, a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1043 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na wielkopostne rekolekcje przeżywane w milczeniu: Kto we Mnie wierzy, ma Chleb życia wiecznego (por. J 6,35n). Termin i miejsce: 20 – 22 marca 2020 Dom rekolekcyjny św. Józefa. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką: „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

I Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2020.

 

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Przemysław Zgórecki, wikariusz z parafii Narodzenia Pańskiego na os. Stefana Batorego.

 

 1. Dzisiaj także I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 9.00, a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezę parafialną po Mszy o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas I – III szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych po Mszy św. Szczególe zaproszenie do udziału w Mszy św. i adoracji kieruję do ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców ministrantów w sali misyjnej.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Scholę parafialną i wszystkie osoby chętne w imieniu s. Karoliny zapraszam na próbę przygotowującą do Triduum Paschalnego w piątek o godz. 20.00 w domu naszych Sióstr

 

 1. Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, szkół średnich oraz studentów zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

 

 1. W Środę Popielcową na Caritas Archidiecezjalną zebraliśmy 814,70 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Siostry Dominikanki dziękują za wsparcie. W zeszła niedzielę zebrały 2705,26 zł.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na wielkopostne rekolekcje: Kto we Mnie wierzy, ma Chleb życia wiecznego (por. J 6,35n). Rekolekcje przeżywane w milczeniu, w oparciu o Słowo Boże, poprowadzi ks. dr Tomasz Siuda moderator Dzieła Biblijnego. Termin i miejsce: 20 – 22 marca 2020 Dom rekolekcyjny św. Józefa. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać przed kościołem ofiary na dzieło pomocy polskim misjonarzom i misjom „Ad gentes”.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

VII Niedziela Zwykła 23.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020.

 

 

 1. Dzisiaj przed kościołem Siostry Dominikanki prowadzące przedszkole na ul. Kartuskiej w Poznaniu zbierają ofiary na konieczny wykup ziemi.

 

 1. Radę ekonomiczną zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00.

 

 1. Dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 16.45 w sali misyjnej.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w czasie Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową będą dwie Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu, tych którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej, szkół średnich i studentów zapraszam do wspólnego udziału w „Studni Poznania” czyli spotkaniu młodzieży z naszego miasta w piątek o godz. 20.00 w kościele p.w. Bożego Ciała. Będzie to wieczór „Męki Pańskiej” m.in. ze śpiewami z Taize i agapą. Chętne osoby proszę o zgromadzenie się przy naszym kościele po Drodze Krzyżowej, razem udamy się na to spotkanie.

 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Przemysław Zgórecki wikariusz z parafii Narodzenia Pańskiego w Poznaniu.

 

 1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę po Mszy o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. 29.03. do środy 1.04.2020. Rekolekcje wygłosi ks. Zbigniew Regucki TChr, proboszcz parafii na Umultowie.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.2020 r.

 

 

 1. Dzisiaj wyjeżdżam na krótki urlop. Z tej racji Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. Zastępować mnie będą Księża Chrystusowcy z parafii w Umultowie.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas 1-3 szkoły podstawowej w imieniu siostry Igi i siostry Andżeliki zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Siostry Dominikanki, które prowadzą przedszkole w Poznaniu na ul. Kartuskiej. Po Mszach Świętych siostry będą zbierały ofiary na konieczny wykup ziemi.

 

 1. W zeszłym tygodniu na konto Parafii wpłynęło 1150 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Morasko, siedziba: ul. Sióstr Misjonarek 8, 61-680 Poznań.